سه‌شنبه 14 تير 1401   01:38:06

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:

خوف و حزن نداشتن، از ویژگی های شهداست

  • خلاصه :حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد گفت: ایستادگی، حزن نداشتن و عدم تبدل از ویژگی های شهدا و کسانی است که با شهیدان همراه بوده اند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی (تبلیغ نیوز)، حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی عصر امروز در همایش وعاظ عرصه دفاع مقدس که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد، گفت: محافل و جلسات مرتبط با یاد شهدا همواره معطر و دل انگیز بوده اند؛ ارتباط با شهید و شهادت این روحیه را به انسان می دهد که هیچ خوفی در دل نداشته باشد.
وی افزود: ایستادگی، حزن نداشتن و عدم تبدل از ویژگی های شهدا و کسانی است که با شهیدان همراه بوده اند.
حجت الاسلام روستاآزاد خاطرنشان کرد: چه رفیقان خوبی اند شهیدان که بیش از یک میلیارد نفر همه روزه از خداوند طلب می دارند با آنان محشور شوند.
وی نقش مرحوم آیت الله العظمی علوی گرگانی را در عرصه دفاع مقدس درخشان دانست و گفت: با بررسی حیات پاک این مرجع فقید دیده می شود که ایشان چه فعالیت های مهمی در دوران دفاع مقدس را ارائه کرده اند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان قنوتی و صالحی خوانساری، بیت مرحوم آیت الله العظمی علوی گرگانی و 7 نفر از رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

همچنین حاج مهدی رسولی مداح اهل بیت (ع) به ذکر روضه شهدا پرداخت.

رونمایی از کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» که به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است، پایان بخش این همایش بود.

کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» کوشیده است اخلاق و معنویت را در مکتب شهید سلیمانی بر اساس آموزه های دینی و بیان خاطراتی از زندگی آن شهید بزرگوار تبیین کند تا ضمن ارائه مطالب ارزشمند اخلاقی و معنوی، بر جنبه کاربردی و عملی بودن آن نیز تأکید مضاعف شود.

این اثر در ۱۰ گفتار تنظیم شده است که عناوین این گفتارها عبارتند از: «تزکیه و تهذیب نفس»، «اخلاص»، «توکل»، «عبادت و عشق به خدا»، «دلدادگی به ساحت مقدس اهل بیت(ع)»، «ساده زیستی»، «تواضع و فروتنی»، «ایثار و فداکاری»، «احسان و خدمت به مردم» و «عدالت اجتماعی».
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما