يكشنبه 14 خرداد 1402   08:15:15

(مهار تورم، رشد تولید)

print

نشست خبری اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) برگزار شد/ اختتامیه 6 بهمن ماه؛ مرکز همایش های غدیر

  • خلاصه :دبیر پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره بین المللی در روز چهارشنبه ششم بهمن ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین شفیعی در نشست خبری اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) که به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در سالن آمفی تئاتر این معاونت برگزار شد، به ارائه گزارشی در خصوص این جشنواره بین المللی پرداخت و با بیان اینکه هنر زبان تفاهم عمومی جامعه بشری است، گفت: حوزه های علمیه از این باب که مرکز نشر اندیشه های دینی هستند، لاجرم باید سراغ هنر بروند.

وی با تأکید بر اینکه «شعر»، هنر اصلی ایرانیان و فارسی زبانان است، ادامه داد: حوزویانی که در عرصه شعر فعالیت دارند، به بهانه این جشنواره فعالیت های دینی خود را در قالب شعر گسترش می دهند؛ امید است که این جشنواره ویترینی باشد تا آثار حوزوی در قالب ادبیات به همگان معرفی شود.

دبیر پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) به تشریح جزئیاتی از روند اجرای پنجمین همایش بین المللی شعر حوزه(اشراق) پرداخت و با بیان اینکه این جشنواره نسبت به جشنواره های قبل مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است، مطرح کرد: 850 شرکت کننده در این جشنواره ثبت اثر داشته اند، به بیان دیگر هم در تعداد شرکت کننده و هم در تعداد آثار رشد دو و نیم برابری داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی ابراز کرد: ظرفیت ها و قابلیت های خوبی در زمینه شعر و ادب در حوزه های علمیه نهفته است که با تلاش های فراوان درصدد شکوفاسازی آن هستیم.

وی، روند داوری آثار ارسالی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: چهارشنبه، ششم بهمن ماه سال جاری، از ساعت 18 تا 20 مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) در مرکز همایش های غدیر قم برگزار خواهد شد و از برگزیدگان تجلیل خواهیم کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما