دوشنبه 1 مرداد 1403   15:16:23

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

«رشدآوند» می‌تواند نقطه شروعی در مسیر ایده‌ پردازی نوجوانان باشد

  • خلاصه :دبیر ستاد مدارس مسجدمحور کشور ضمن امیدواری برای حضور پررنگ نوجوانان در رویداد ملی «رشدآوند» گفت: حضور نوجوانان در این رویداد می‌تواند شروع مسیری باشد که در آينده منتهی به ارائه ایده‌های ناب توسط آن‌ها شود.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حسینعلی دیلم، دبیر ستاد مدارس مسجدمحور در آغاز سخن خود با بیان اهمیت رویداد ملی «رشدآوند» اظهار کرد: سال‌هاست که درخصوص پیوند خانه، مدرسه و مسجد شعار داده می‌شود؛ اما به طور نادر چنین طرحی عملیاتی شده است. تجربه نشان داده است که شیوه‌های دستوری، ابلاغی و امثال این‌ها معمولا در امور فرهنگی راهگشا نیستند و کاری از پیش نمی‌برند. هنگامی که طرحی از جانب خود مردم بجوشد و عملیاتی شود؛ راحت‌تر گسترش پیدا می‌کند و درنهایت تبدیل به هنجار، فرهنگ، نمونه و الگو می‌شود.

وی ادامه داد: اگر این الگوها در خصوص پیوند خانه، مدرسه و مسجد، استخراج و معرفی شوند و در منظر مردم، مشتاقان و فعالین قرار بگیرند؛ طبیعتا در گسترش و تحقق ایده‌ها مؤثر است.

دبیر ستاد مدارس مسجدمحور در راستای تبلیغ این رویداد مطرح کرد: اگرچه مخاطب مستقیم ما، مدیران مدارس مسجدمحور هستند؛ اما ما با استفاده از رسانه‌های خود از عموم مردم و فعالین دعوت می‌کنیم که در این رویداد شرکت کنند.

وی تأکید کرد: ما در مجموعه خود سعی داریم در حفظ، ثبت و ضبط و نشر ایده‌های رویداد ملی «رشدآوند» یاری رسانده و بخشی را در قالب کتاب منتشر کرده و بخشی را به صداوسیما معرفی کنیم.

دیلم با بیان اهمیت حضور نوجوانان در این رویداد گفت: نوجوانان می‌توانند در راستای ایده پردازی برای این رویداد، حضور پررنگی داشته باشند. هرچند که ممکن است ایده‌های آن‌ها از پختگی لازم برخوردار نباشد؛ اما می‌تواند شروع مسیری باشد که در آينده منتهی به ارائه ایده‌های ناب توسط آن‌ها شود. چه بسا در گوشه و کنار کشور نوجوانان، طرح‌های خوبی را نیز در خصوص پیوند خانه، مدرسه و مسجد پياده کرده‌اند.
یادآور می‌شود: رویداد ملّی «رشدآوند» فرصتی برای گردآوری، ارزیابی و معرفی ایده‌های مرتبط با تقویت تعامل خانواده، مسجد و مدرسه است که به همت خانه فناوری‌های فرهنگی، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای ثبت ایده می‌توانند تا پایان بهمن ۱۴۰۲ به نشانی اینترنتی m8r.ir/kariz40 مراجعه کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما