دوشنبه 24 خرداد 1400   07:08:31

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛

کتاب «فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم» منتشر شد

  • خلاصه :کتاب «فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم» نوشته ساره احمدی به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، در کتاب «فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم» ویژگی‌های عناصر فرهنگ برنامه درسی شامل مفروضات بنیادی، برنامه‌ریزی، محیط، محتوا، ارزشیابی، معلم و یادگیرنده تعیین می‌شود و سپس بر اساس آن، شبکه‌ای مفهومی برای درک بهتر روابط عناصر فرهنگ برنامه درسی مطرح می‌گردد و نتایج پژوهش حاکی از این است که از دغدغه های اصلی این فرهنگ رسیدن به غایت الهی می‌باشد که همان شهود و معرفت است.

گفتنی است، اثر حاضر به تبیین و شناسایی فرهنگ برنامه درسی در تفسیر تسنیم پرداخته است که در آن ویژگی های عناصر فرهنگ برنامه درسی شامل مفروضات بنیادی، برنامه ریزی، محیط، محتوا، ارزشیابی، معلم و یادگیرنده تعیین و سپس بر اساس آن شبکه مفهومی برای درک بهتر روابط عناصر فرهنگ برنامه درسی بیان می شود.

در نهایت نویسنده کتاب به این نتیجه می رسدکه دغدغه های اصلی این فرهنگ رسیدن به غایت الهی که همان شهود و معرفت است.

به رغم تلاش هایی که در زمینه شناسایی فرهنگ تعلیم و تعلم و تربیت و فرهنگ برنامه درسی در ایران و جهان صورت گرفته است، در این عرصه همچنان کمبود پژوهش های جدی و منابع علمی احساس می شود.

شایان ذکر است، کتاب فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم، در حدود 212صفحه و در قطع رقعی و با قیمت 45000  تومان به همت مرکز چاپ و نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زیور طبع آراسته شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما