دوشنبه 31 ارديبهشت 1403   15:00:15

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

جمعی از مدیران رادیو معارف از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بازدید کردند

  • خلاصه :مدیران رادیو معارف، با حضور در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با حجت الاسلام و المسلمین استاد لک زایی دیدار کردند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، دکتر کاویانی، رئیس رادیو معارف به همراه جمعی از مدیران در نشست مشترک با حضور رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی شرکت کردند که مشروح آن به شرح ذیل می باشد:
 رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن خیر مقدم به جناب آقای کاویانی مدیرمحترم رادیو معارف و هیئت همراه بیان کرد مجموعه ما حدود 100 هیأت علمی و محقق،  با شبکه عظیمی از پژوهشگران به شکل برون سپاری و قراردادی هم همکاری می کند. 
حدود دو یا سه سالی هست که رویکردی در پژوهش شکل گرفت.  قبلا بیشتر پژوهش‌ها ناظر به معارف اسلامی بود سال ۱۴۰۰ قرار شد که به اقامه توجه بشود . لذا از سال ۹۳ موضوع مسئله محوری و در ادامه هم از سال ۱۴۰۰ قید امتداد مسئله محوری در چرخه حکمرانی مورد توجه قرار گرفت 
استاد لک زایی در ادامه افزودند: اگر ما به بحث حکمرانی بی‌توجهی بکنیم ممکن است مسائل عادی ما به مرور به بحران و مسائل ملی و فراملی تبدیل شود و حتی برای ما چالش در سطح جهانی درست بکنند و راه حل همین بحث توجه به مسئله حکمرانی، هماهنگی و هم افزایی همه نهاد ها و سازمان ها هست.  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، زمینه های همکاری با رادیو معارف را به شرح ذیل عنوان کردند:
- آمادگی همه نوع همکاری را داریم و ظرفیت‌ها از جمله منابع انسانی ، هیأت علمی و محققان و منابع پژوهشگاه در خدمت شماست.  ظرفیت‌ها و منابع فقط کتاب یا مقاله نیست ما اینجا ۱۵ نوع خروجی اعم از کتاب، مقاله، نشست، کرسی، درس گفتار و ...... داریم؛
- دوستان ما معمولاً با رادیو معارف ارتباط دارند یا داشتند وکم و بیش آشنا هستند امیدواریم امروز این آشنایی عمیق‌تر و بهتر بشود که انشالله این جلسه سرآغازی باشد برای تحولی در این ارتباطات و همکاری‌ها و استفاده از این آثار تولید شده برای مخاطبان رادیو معارف .  
در ادامه ، آقای دکتر کاویانی ضمن تشکر و قدردانی از دعوت به عمل آمده به موضوعات ذیل اشاره نمودند:
امروز ما خوشحال شدیم از این همه فعالیتی که بخشی از آن مورد بازید قرار گرفت؛
زحماتی که اساتید و محققان اینجا می‌کشند واقعاً گسترده است شخصاً احساس خسران دارم از حیث هم بحث شخصی هم از حیث ساختاری و اداری که چرا رادیو معارف در این ۲۶ سال عمرش یک ارتباط وثیق‌تر، محکم‌تر و گسترده‌تر نداشتیم.
مظلومیت پژوهشگاه شاید این است که یک رسانه‌ای مثل ما که در قم هست می‌بایست با مؤسسات و پژوهشگاه‌های مشابه، ارتباط محکم‌تر و گسترده‌تری داشته باشد.
رئیس رادیو معراف در ادامه افرزودند، تعداد 13 رادیو سراسری در رسانه ملی داریم رادیو معارف یکی از آن رادیوهاست و مأموریتش هم بیشتر بحث تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع علوم اسلامی انسانی هست. رادیو معارف لزوماً در همه موضوعات ماموریت دارد که برنامه‌سازی کند و تقریبا ما در طول این ۲۵ -26 سال موضوعی نبوده که به آن نپرداخته باشیم.
وی گفت،ابتدا که رادیو راه‌اندازی شد بیشتر مخاطب فرهیخته اعم از طلاب و فضلا و سطح لیسانس به بالا بود ولی بررسی‌هایی که کردیم و در نظرسنجی‌ها و افکار سنجی‌ها دیدیم که علاوه بر فرهیختگان، افراد عادی و نیمه عادی هم شنونده رادیو هستند و ضرورت دارد که ما برای آنها هم برنامه بسازیم.تا حالا همکاری ما با پژوهشگاه به صورت انفرادی و پراکنده بود ولی انشالله اگر به یک همکاری مدون با برنامه و گسترده تبدیل بشود برکات خیلی زیادی خواهد داشت و رادیو معارف آمادگی این را دارد که بر اساس موضوع محوری یا مسئله محوری برنامه‌هایی تولید بکنیم ؛
حقیقتاً رسانه به یک عقلانیتی نیاز دارد و چه بهتر که کارشناسان برنامه های مذهبی و از مجموعه های پژوهشی استفاده شود.
دکتر کاویانی در پایان افزودند، رادیو معارف این آمادگی را دارد که یک سری برنامه هایی را تدارک ببینیم که از کارشناسانی که برخوردار از دانش هستند ولی کمتر در رسانه حضور داشتند استفاده کنیم و آنان را به شبکه های دیگر معرفی کنیم.
انشالله در سال 1403 با معرفی نمایندهایی از دو طرف بتوانیم یک اتفاقات خیلی خوبی رقم بزنیم که این همکاری گسترده بشود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما