کمال
1397/9/11 يكشنبه به منظور بررسی موانع احتمالی تحقق و اجرایی سازی اعزام های تخصصی صورت گرفت؛ سفر مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به خوزستان در سفر مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به خوزستان موضوع توانمندسازی مبلغان، اعزام تخصصی متناسب با رویکرد موضوع محوری و مقابله با آسیب های اجتماعی منطقه و منطبق با میزهای تخصصی پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال به منظور بررسی موانع و کاستی های احتمالی تحقق و اجرایی سازی اعزام های تخصصی، متناسب با مسئله محوری و منطبق با مسائل میزهای تخصصی و ایجاد هماهنگی بیشتر جهت فراهم سازی بسترها و ظرفیت های تبلیغی، طی سفری دو روزه به اهواز با رئیس نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در خوزستان، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، معاون فرهنگی و پیشگیری دادگستری استان، معاون فرهنگی شهرداری استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش و آیات عظام حیدری و جزایری به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدارها، ضمن تقدیر از نهادهای فعال در مقابله با آسیب های اجتماعی و با بیان ضرورت و اهمیت توجه جدی تر به مسئله پیشگیری از آسیب های اجتماعی و دغدغه های مقام معظم رهبری در این زمینه، به اهمیت هم افزایی، تجمیع ظرفیت ها و تدوین برنامه و طراحی مهندسی فرهنگی در قالب قرارگاه فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در استان پرداخت.

مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این دیدارها ظرفیت‌های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی و رویکرد موضوع محوری و نقطه زنی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مسئله طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و وهابیت آمادگی دفتر را جهت برگزاری دوره های آموزشی مختلف برای طلاب و روحانیون، معلمان و سایر فعالان فرهنگی، اعزام کارشناس، مشاور و مبلغ متخصص به مناطق آسیب پذیر معرفی شده از سوی نهادها را اعلام کرد.

در این دیدار ها مسئولین نهادهای استان ضمن تقدیر از دفتر تبلیغات اسلامی و تأیید ضرورت تجمیع ظرفیت ها و هم افزایی جهت تأثیرگذاری و نتیجه بخشی فعالیت ها، آمادگی خود جهت فراهم سازی و گسترش ظرفیت ها و بستر های لازم تحقق فعالیت ها را اعلام کردند.

در پایان سفر دو روزه و دیدار با مدیران استانی، بسترها و ظرفیت های فعالیت‌های تبلیغی و آموزشی ذیل به تصویب رسید که نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان مسئولیت پیگیری اجرایی سازی آن بر عهده گرفته است که عبارت از برگزاری دوره مقدماتی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی برای فعالان فرهنگی با موضوع پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی جهت ائمه جماعات جهت موضوع پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی و اعزام مبلغ سبک زندگی ومصرف کالای فرهنگی برای طلاب خواهر و برادر، اعزام مشاور برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، اجرای طرح مددکاری اسلامی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، دوره آموزشی با موضوع اعتیاد و طلاق برای کارکنان  شهرداری و خانواده آنان، اعزام مشاور به فرهنگسرای شهرداری های مناطق آسیب پذیر، برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع  طلاق  برای خواهران مداح و زنان مجالس خانگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و اعزام کارشناس و مبلغ متخصص حجاب وعفاف  برای طلاب خواهر و برادر، اعزام کارشناس به خوابگاه‌های دانشجویی، درخواست استقرار مشاور در دادگستری و دادگاه خانواده، برگزاری دوره آموزشی برای مشاوران دادگستری، برگزاری دوره‌های کارگاهی برای خانواده های زندانیان، برگزاری دوره های آموزشی قبل و بعد از طلاق و برگزاری دوره های آموزشی قبل و بعد از ازدواج است.

کلمات کليدي
کمال, دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

دفتر تبلیغات اسلامی میدان‌دار برآورده کردن نیازهای نظام اسلامی
نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی حوزوی از دیرزمان همیشه مرکز اجتماع، حضور و تبادل فکر و اندیشه بوده و می تواند میدان دار برآورده کردن نیازهای نظام اسلامی باشد.

نظریه «تزاحم واجبات شرطی در قانون گذاری» مورد نقد و بررسی قرار گرفت
پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی نظریه «تزاحم واجبات شرطی در قانون گذاری» به همت پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

نشست «راهبرد ساختار ارتقای کارآمدی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران» برگزار شد
نشست «راهبرد ساختار ارتقای کارآمدی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

مراسم گرامیداشت هفته بسیج در دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد
فرمانده مدافع حرم در سوریه با بیان این که جامعه بدون روحانی، جامعه‌ای یتیم است، گفت: حوزه‌های علمیه‌اند که بسیج و رزمندگان جبهه مقاومت را پرورش می‌دهند.

40 کرسی آزاد اندیشی در 40 سالگی انقلاب برگزار خواهد شد
با توجه به این که یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که ترویج نقادی و گفتمان آزاد می باشد، 40 کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی در 40 سالگی انقلاب توسط دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود.

نشست علمی «بررسی مبانی تربیتی علامه طباطبایی و آیت الله سعادت پرور» برگزار شد
استاد تفسیر قرآن با بیان این که علمای متقدم اخلاق را نردبان رسیدن به توحید و ولایت قرار می دادند، گفت: اعتقاد به توحید، محوری ترین عنصر تعالیم اسلام است و تنها با نردبان اخلاق می توان به باور توحیدی دست یافت.

کارگاه «قرآن و سینما» برگزار می‌شود
کارگاه «قرآن و سینما» ویژه طلاب خواهر ایرانی و غیر ایرانی برگزار می‌شود.

شماره 21 فصلنامه «اسلام و مطالعات اجتماعی» منتشر شد
بیست و یکمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی «اسلام و مطالعات اجتماعی» به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

مجوز انتشار فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» دریافت شد
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: با تصویب هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز انتشار فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» دریافت شد.

دشمن در حال پیاده سازی سناریویی با هدف فروپاشی ایران و تمدن اسلامی است
نشست فرهنگی با محوریت هفته‌ وحدت با حضور بانوی تازه مسلمان آرژانتینی به همت مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما