قربان پور
1397/8/1 سه‌شنبه در اولین کارگاه تایپوگرافی تبیین شد؛ لزوم تبدیل تولیدات هنری به محصولات عینی استاد طراح گرافیگ با بیان این که در حوزه کودک و نوجوان خلأ جدی کارهای هنری احساس می شود، گفت: برای رشته های هنری از جمله تایپوگرافی جای کار فراوانی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، قربانپور در حاشیه اولین کارگاه «تایپوگرافی» که به همت مرکز فرهنگی هنری در نگارستان اشراق قم برگزار شد، در گفت وگویی با بیان این که این اولین کارگاه تایپوگرافی در قم است، ابراز کرد: ما به دنبال تولید محصول هنری از این کارگاه هستیم تا کارهای هنری محدود به پوستر و نهایتاً فضای مجازی نباشد، بلکه وارد جامعه شود و به صورت بیرونی هم مورد استفاده واقع شود.

وی با بیان این که در حوزه کودک و نوجوان خلأ جدی کارهای هنری احساس می شود، گفت: در این جشنواره یک بخش تخصصی به این موضوع اختصاص داده است و بنا را بر این داریم که تولیدات این کارگاه روی محصولاتی از قبیل تیشرت، لوازم تحریر و لوازمی که مردم با آن سر رو کار دارند، کار شود.

این استاد طراح گرافیک ادامه داد: سعی ما بر این است که محصولاتی که تولید می کنیم، علاوه بر زیبایی هنری که دارند بتوانند مفاهیم دینی، ملی و ارزش های اجتماعی را به جامعه منتقل کنند.

وی با بیان این که ما هنوز اول راه هستیم و برای رشته های هنری از جمله تایپوگرافی جای کار فراوانی وجود دارد، افزود: این که به این فکر افتاده ایم که برای کودک و به طور کلی همه افراد جامعه محصولات هنری تولید کنیم و آن را به محصولات عینی مورد استفاده تبدیل کنیم، کار خوبی است که امسال در قم کلید خورده است.

قربانپور با بیان این که از دیگر کشورها در این زمینه خیلی عقب هستیم، گفت: من آینده این کار را خوب می بینم و استقبال خوبی هم شده و در اولین دوره بیش از 40 نفر نام نویسی کرده اند ولی چون تجربه چنین کاری در قم وجود نداشته است، هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

حضور آثار رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی در جشنواره های داخلی و بین المللی
رییس اداره اطلاع رسانی و فعالیت های رسانه ای معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از راهیابی تولیدات رسانه ای این اداره به جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی خبر داد.

حضور مبلغان شعبه خراسان رضوی در ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع)
مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) و حرکت کاروان‌های پیاده زائران رضوی به مشهد مقدس، به ارائه خدمات فرهنگی - تبلیغی پرداختند.

هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد
هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه بررسی برنامه‌ کمیته‌های مربوطه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما