احمدیان
1397/8/1 سه‌شنبه از سال1390 تا کنون؛ بیش از 100 کرسی آزاد اندیشی در حوزه های علمیه اصفهان برگزار شده است معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری بیش از 100 کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه های علمیه اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول احمدیان در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و همچنین محیط نقادی که در حوزه های علمیه وجود دارد و همچنین ظرفیت بالای حوزه های علمیه استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها، باید در برگزاری این گونه کرسی ها کوشش بیشتری صورت گیرد و در فضای آزاد تضارب آراء، طلاب و فضلا به بیان نظرات خود بپردازند تا با تولید علم و دوری از هر گونه تعصب، موجبات تعالی حوزه علمیه را فراهم سازیم.

وی با بیان این که شورای مرکزی دبیرخانه از 11 نفر از مدیران، اساتید و فضلای حوزه علمیه برادران و خواهران اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تشکیل شده است، بیان داشت: اساسنامه و آیین نامه های اجرایی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره این دبیرخانه همگی در شورا تدوین و تصویب شده است.

معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: کرسی ها به 2 صورت طلبه محور و استادمحور و در 2 سطح آزاد اندیشی، ترویجی و علمی برگزار می شود و امیدواریم در آینده زمینه برگزاری کرسی های نظریه پردازی نیز در حوزه علمیه اصفهان فراهم گردد.

وی بیان داشت: با توجه به نیازسنجی و اولویت بندی اختصاصی هر مدرسه علمیه، اکثر کرسی ها با کیفیت و استقبال خوبی رو به رو بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدیان ادامه داد: برنامه سال 97 دبیرخانه، گسترش اجرای کرسی های ترویجی و اهتمام ویژه به اعلام نیاز مراکز علمی حوزوی در اجرای کرسی ها و همچنین گسترش کرسی ها در مراکزی که هنوز هیچ کرسی در آنجا انجام نشده، می باشد.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تبادل نظر به پایگاه اینترنتی دبیرخانه به نشانی www.Morsalat.ir/Korsi مراجعه کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما