1397/6/21 چهارشنبه حجت الاسلام والمسلمین لک زایی تبیین کرد: برنامه های معاونت پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی در راستای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برنامه های این معاونت در راستای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را تبیین کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در گفت و گویی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های چهل سالگی انقلاب اسلامی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به این دفتر اظهار داشت: در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با محوریت پژوهشگاه و با همکاری روابط عمومی این دفتر کمیته ای با عنوان «برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» تشکیل شده است و رییس محترم دفتر تبلیغات اسلامی هم در بعضی از جلسات این کمیته حضور پیدا می کنند. 
وی درباره این نشست ها گفت: این کمیته یک سری برنامه هایی را برای چهلمین سال انقلاب برنامه ریزی کرد که برخی از این برنامه ها منشأ داخلی دفتر و بعضی دیگر از بیرون به دفتر تبلیغات اسلامی سفارش داده شده است. 


 
*برگزاری چهل نشست با موضوع و محوریت انقلاب اسلامی
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که این نشست ها به سه دسته تقسیم می شوند، تصریح کرد: مهم ترین این برنامه ها، برگزاری چهل نشست با موضوع و محوریت "انقلاب اسلامی" است که دسته اول نشست هایی است که درباره "گفتمان انقلاب اسلامی" و با هدف تبیین مفاهیم و ارزش های بنیادین انقلاب اسلامی برگزار می شود که در این قسمت 12 نشست را برنامه ریزی کرده ایم.
وی افزود: دسته دوم از این نشست ها، نشست هایی است که با محوریت "نقش انقلاب اسلامی در توسعه علوم اسلامی و انسانی" برنامه ریزی شده که 16 نشست در این قسمت برگزار خواهد شد. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی در خصوص خروجی این نشست ها اظهار داشت: این دو دسته از برنامه های سفارشی بوده و مقرر شده است که چکیده نشست های دسته اول در قالب 100 صفحه و چکیده مباحث مطرح شده در نشست های دسته دوم نیز در 100 صفحه منتشر و خروجی این نشست ها برای آشنایی مخاطبین خارجی با انقلاب اسلامی به زبان های مختلف ترجمه شود. 
وی اضافه کرد: خروجی این نشست ها، مقدمه ای آماری هم خواهد داشت که در آن مقدمه رشته ها، گرایش ها و گروه های علمی و نهادهای علمی که در پرتوی انقلاب اسلامی و بعد از آن شکل گرفته اند، بیان خواهند شد و متنی که باید برای ترجمه به زبان های خارجی آماده کنیم، تا پایان مهرماه به دفتر مقام معظم رهبری تحویل خواهیم داد.
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: دسته سوم از نشست ها 12 نشست را شامل می شود که در موضوعات دیگری است که پژوهشگاه از طریق پژوهشکده ها و گروه های خود پیشنهادات را گرفته و اجرا خواهد کرد. 

*برگزاری چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی
وی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، چند برنامه دیگر هم برنامه ریزی کرده ایم که ان شاءالله تا پایان سال برگزار خواهد شد که مهم ترین آنها، برنامه هایی است که در هفته پژوهش در آذرماه خواهیم داشت.
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی گفت: در این هفته در کنار کمیته هایی که از گذشته داشتیم، کمیته ای با عنوان "چهلمین سال" در نظر گرفته ایم که در چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی، دستاوردهایی که بخش های مختلف دفتر به طور خاص در حوزه "انقلاب اسلامی" داشته اند را گزارش دهند.

*پاسخ به شبهات مربوط به انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل
وی افزود: دو برنامه سفارشی در این باره داریم که تا پایان مهرماه باید به نتیجه برسانیم، یکی پاسخ به شبهات مربوط به انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل است که کمیته مربوطه، این سفارش را به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی داده است.

*ساخت مستندی با موضوع انتخابات
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به ساخت مستندی با موضوع انتخابات اظهار داشت: پروژه بعدی مربوط به "دستاوردهای مردم سالاری دینی با عنوان انتخابات" است که دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه انتخابات و مردم سالاری دینی را برای مخاطب خارجی و بین المللی به نمایش می گذارد.
وی یادآور شد: موارد ذکر شده، 5 برنامه مهمی است که به حول و قوه الهی در چهلمین سال انقلاب اسلامی در سطح دفتر تبلیغات اسلامی و با همکاری همه مراکز دفتر برگزار خواهیم کرد و اینها، غیر از برنامه هایی می باشند که ممکن است مراکز خودشان برنامه های خاصی به مناسبت چهلمین سال انقلاب داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی با اشاره به جمع بندی سلسله نشست های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: این نشست ها خروجی های مختلفی دارد، اول این که توسط روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی ضبط تلویزیونی می شود و از آن ضبط خروجی های مختلفی گرفته می شود. 

*تهیه مستند نیم ساعته برای دفتر مقام معظم رهبری
وی بیان داشت: مستندی به مدت نیم ساعت تهیه خواهد شد که به زبان فارسی آماده می شود و در اختیار بخش بین الملل دفتر مقام معظم رهبری قرار می دهیم که برای رسانه هایی که علاقه مند به دوبله آن به زبان های دیگر هستند، ارسال شود و آنها خود از آن بهره برداری خواهند کرد. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تمام این نشست ها پیاده، تدوین و ویرایش می شوند و امیدواریم که تا هفته پژوهش بتوانیم دو بخش اول را رونمایی کنیم. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی افزود: با توجه به این که در این بخش پیشگام شده ایم و این نشست ها با حضور چهره های علمی فوق العاده و متنوع برگزار خواهد شد، امیدواریم این اقدام در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شور و نشاط ایجاد کند و باعث جهت دهی و الگودهی شود.
کلمات کليدي
چهلمین سالگرد انقلاب, چهل سالگی انقلاب, دفتر تبلیغات اسلامی, حوزه علمیه قم, لک زایی, معاون پژوهش, قم, ایران, تبلیغ دینی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

هدف اصلی همایش تصوف، نگاه علمی و انتقادی است/ لزوم همفکری جمعی حوزویان برای مقابله با جریان های انحرافی
رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم همفکری جمعی حوزویان برای مقابله با جریان های انحرافی، از برگزاری همایش تصوف شاخصه ها و نقد ها در مهرماه سال جاری خبر داد.

چهره سازی چهره‌آرائی، حیله صوفیه برای ترویج خود/ روایت امام صادق(ع) در دشمن دانستن صوفیان
مرجع عالیقدر شیعه با تصریح بر باطل بودن عقاید صوفیانه گفت: یکی از حیله های صوفیان برای ترویج عقاید خود، چهره سازی و سرقت روایات به نام بزرگان خود بوده است.

پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي به مدنيت ديني ايراني بر مي گردد
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي را مدنيت ديني ايراني عنوان کرد و گفت: پشتوانه آن مکتب ديني مدني اسلام است.

توسعه علوم و معارف قرآن کريم پس از انقلاب اسلامي تبيين شد
عضو هيأت علمي دانشگاه تهران گفت: اگر ما به پيشينه علوم قرآني توجه کنيم، کارهاي حوزه علميه بعد از انقلاب در حوزه علوم قرآني افتخار آميز است.

نشست «ولايت فقيه و امامت و رهبري» برگزار شد
رييس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در تبيين ولايت فقيه در ديدگاه امام خميني(ره) گفت: در ديدگاه امام راحل، رهبري و تشکيل دولت دو عنصر متفاوت است که رهبري انتصابي و دولت انتخابي و مبتني بر رأي مردم است.

نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» برگزار شد
نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» از سلسله نشست هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد.

تضمين آزادي در قانون اساسي/ آزادي معقول مهمترين هديه دين به يک ملت
در نشست «انقلاب اسلامي و آزادي» ضمن تشريح مباني ديني و قانوني آزادي در انقلاب اسلامي، ارائه دهندگان به تبيين ظرفيت ها، چالش ها، راهبردها و نمونه هاي آزادي در انقلاب اسلامي پرداختند.

شماره 162 ماهنامه «سنجاقک» منتشر شد
يکصد و شصت و دومين شماره ماهنامه سنجاقک ويژه شهريورماه 97 منتشر شد.

شماره 342 ماهنامه «سلام بچه ها» منتشر شد
سيصد و چهل و دومين شماره ماهنامه «سلام بچه ها»، ويژه شهريورماه 97 به چاپ رسيد.

نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» برگزار مي شود
رئيس اداره فرهنگي و تبليغي و آموزشهاي کاربردي نمايندگي تهران از برگزاري نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» در مراکز حوزوي تهران به همت اين دفتر خبر داد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما