زمانی
1397/6/21 چهارشنبه در سي و ششمين جلسه شعر آفاق مطرح شد دروس حوزه، قبل از فعاليت هاي فرهنگي اولويت دارد رئيس انجمن شعر طلاب مرکز فرهنگي هنري گفت: طلاب ميبايست دروس حوزه را بر فعاليت در عرصههاي فرهنگي ـ ادبي در اولويت قرار دهند، چرا که با رشد روحي و معنوي انسان، هنر و ادب نيز به دنبال آن در انسان پديدار مي شود.
به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، سي و ششمين نشست انجمن شعر طلاب با عنوان «آفاق» با حضور جمعي از اساتيد و شاعران طلبه در مرکز فرهنگي هنري دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمين جواد زماني با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص وظيفه طلاب در ترويج و تبليغ دين و هنر ديني، تصريح کرد: طلاب ميبايست بين فعاليت در عرصه هاي فرهنگي ـ ادبي و دروس حوزوي، دروس حوزه را در اوليت قرار دهند چرا که با رشد روحي و معنوي انسان، هنر و ادب نيز به دنبال آن در انسان پديدار ميشود.
رئيس انجمن شعر طلاب با اشاره به نيازهاي فرهنگي و اجتماعي کشور در عصر حاضر، فعاليت هاي  فرهنگي دين محور را بسيار سخت و دشوار برشمرد و افزود: ورود زود هنگام طلاب به کارهاي اجرايي و فعاليت هاي فرهنگي، موجب غافل شدن آنان از دروس ديني ميشود، به گونه اي که هم اکنون اکثر طلاب شاغل در حيطه هاي مختلف، پس از گذشت چند سال، مطالعه دروس حوزوي را ترجيح ميدهند.
سيد محمدجواد شرافت(شاعر آييني) با بيان اينکه شاعران نسل اول انقلاب در سرودن اشعار خود، انديشه هاي انقلابي و عميقي را در نظر ميگرفتند، اظهار کرد: طلاب ميبايست دنياي درون خود را عميق تر کرده و ذهن خود را اسير تابش پرتوهاي محدود نکنند. طلبه اي که با قرآن مأنوس است و کتاب هاي روايي و فلسفي را مي آموزد، نميتواند ديد سطحي و محدودي نسبت به اتفاقات و رويدادهاي پيرامون خود داشته باشد. 
در پايان اين جلسه نيز که با حضور شاعران طلبه از مدارس علميه مختلف استان قم همراه بود، آثار ادبي و شعري طلاب حاضر مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

حضور آثار رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی در جشنواره های داخلی و بین المللی
رییس اداره اطلاع رسانی و فعالیت های رسانه ای معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از راهیابی تولیدات رسانه ای این اداره به جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی خبر داد.

حضور مبلغان شعبه خراسان رضوی در ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع)
مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) و حرکت کاروان‌های پیاده زائران رضوی به مشهد مقدس، به ارائه خدمات فرهنگی - تبلیغی پرداختند.

هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد
هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه بررسی برنامه‌ کمیته‌های مربوطه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما