زمانی
1397/6/21 چهارشنبه در سي و ششمين جلسه شعر آفاق مطرح شد دروس حوزه، قبل از فعاليت هاي فرهنگي اولويت دارد رئيس انجمن شعر طلاب مرکز فرهنگي هنري گفت: طلاب ميبايست دروس حوزه را بر فعاليت در عرصههاي فرهنگي ـ ادبي در اولويت قرار دهند، چرا که با رشد روحي و معنوي انسان، هنر و ادب نيز به دنبال آن در انسان پديدار مي شود.
به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، سي و ششمين نشست انجمن شعر طلاب با عنوان «آفاق» با حضور جمعي از اساتيد و شاعران طلبه در مرکز فرهنگي هنري دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمين جواد زماني با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص وظيفه طلاب در ترويج و تبليغ دين و هنر ديني، تصريح کرد: طلاب ميبايست بين فعاليت در عرصه هاي فرهنگي ـ ادبي و دروس حوزوي، دروس حوزه را در اوليت قرار دهند چرا که با رشد روحي و معنوي انسان، هنر و ادب نيز به دنبال آن در انسان پديدار ميشود.
رئيس انجمن شعر طلاب با اشاره به نيازهاي فرهنگي و اجتماعي کشور در عصر حاضر، فعاليت هاي  فرهنگي دين محور را بسيار سخت و دشوار برشمرد و افزود: ورود زود هنگام طلاب به کارهاي اجرايي و فعاليت هاي فرهنگي، موجب غافل شدن آنان از دروس ديني ميشود، به گونه اي که هم اکنون اکثر طلاب شاغل در حيطه هاي مختلف، پس از گذشت چند سال، مطالعه دروس حوزوي را ترجيح ميدهند.
سيد محمدجواد شرافت(شاعر آييني) با بيان اينکه شاعران نسل اول انقلاب در سرودن اشعار خود، انديشه هاي انقلابي و عميقي را در نظر ميگرفتند، اظهار کرد: طلاب ميبايست دنياي درون خود را عميق تر کرده و ذهن خود را اسير تابش پرتوهاي محدود نکنند. طلبه اي که با قرآن مأنوس است و کتاب هاي روايي و فلسفي را مي آموزد، نميتواند ديد سطحي و محدودي نسبت به اتفاقات و رويدادهاي پيرامون خود داشته باشد. 
در پايان اين جلسه نيز که با حضور شاعران طلبه از مدارس علميه مختلف استان قم همراه بود، آثار ادبي و شعري طلاب حاضر مورد نقد و بررسي قرار گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

هدف اصلی همایش تصوف، نگاه علمی و انتقادی است/ لزوم همفکری جمعی حوزویان برای مقابله با جریان های انحرافی
رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم همفکری جمعی حوزویان برای مقابله با جریان های انحرافی، از برگزاری همایش تصوف شاخصه ها و نقد ها در مهرماه سال جاری خبر داد.

چهره سازی چهره‌آرائی، حیله صوفیه برای ترویج خود/ روایت امام صادق(ع) در دشمن دانستن صوفیان
مرجع عالیقدر شیعه با تصریح بر باطل بودن عقاید صوفیانه گفت: یکی از حیله های صوفیان برای ترویج عقاید خود، چهره سازی و سرقت روایات به نام بزرگان خود بوده است.

پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي به مدنيت ديني ايراني بر مي گردد
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي را مدنيت ديني ايراني عنوان کرد و گفت: پشتوانه آن مکتب ديني مدني اسلام است.

توسعه علوم و معارف قرآن کريم پس از انقلاب اسلامي تبيين شد
عضو هيأت علمي دانشگاه تهران گفت: اگر ما به پيشينه علوم قرآني توجه کنيم، کارهاي حوزه علميه بعد از انقلاب در حوزه علوم قرآني افتخار آميز است.

نشست «ولايت فقيه و امامت و رهبري» برگزار شد
رييس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در تبيين ولايت فقيه در ديدگاه امام خميني(ره) گفت: در ديدگاه امام راحل، رهبري و تشکيل دولت دو عنصر متفاوت است که رهبري انتصابي و دولت انتخابي و مبتني بر رأي مردم است.

نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» برگزار شد
نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» از سلسله نشست هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد.

تضمين آزادي در قانون اساسي/ آزادي معقول مهمترين هديه دين به يک ملت
در نشست «انقلاب اسلامي و آزادي» ضمن تشريح مباني ديني و قانوني آزادي در انقلاب اسلامي، ارائه دهندگان به تبيين ظرفيت ها، چالش ها، راهبردها و نمونه هاي آزادي در انقلاب اسلامي پرداختند.

شماره 162 ماهنامه «سنجاقک» منتشر شد
يکصد و شصت و دومين شماره ماهنامه سنجاقک ويژه شهريورماه 97 منتشر شد.

شماره 342 ماهنامه «سلام بچه ها» منتشر شد
سيصد و چهل و دومين شماره ماهنامه «سلام بچه ها»، ويژه شهريورماه 97 به چاپ رسيد.

نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» برگزار مي شود
رئيس اداره فرهنگي و تبليغي و آموزشهاي کاربردي نمايندگي تهران از برگزاري نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» در مراکز حوزوي تهران به همت اين دفتر خبر داد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما