ثنایی
1396/5/15 يكشنبه مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد: تربیت متخصصان دغدغه‌مند در طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی تربیت متخصصان دغدغه‌مند در عرصه بومی‌سازی علوم انسانی را هدف اصلی طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی اصغر ثنایی در گفتگو با خبرنگار ما با تشریح فرایند برگزاری سومین دوره طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی، ابراز امیدواری کرد که خروجی‌های این طرح بخشی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را در زمینه علوم انسانی برطرف کند.
وی افزود: اگر به بحث علوم انسانی نپردازیم و در این عرصه نتوانیم نیروهای متعهدی را پرورش دهیم، تمام اقداماتی که انجام می‌دهیم یک اقدام رونمایی است و به شکل زیربنایی در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت داخلی دفتر و پتانسیلی که وجود دارد و بیانیه مأموریت، که وظایفی را به عهده دفتر گذاشته است؛ به نظر می‌رسد بتوانیم مشکل علوم انسانی را در بخش هایی حل کنیم.
وی تصریح کرد: امروز پس از گذشت سه سال از طرح و با جذب 150 نیرو در یکسال، در صورتی که حداقل 40 نفر تا پنج سال با طرح بمانند می‌توانیم ادعا کنیم متخصصانی را که دغدغه بومی‌سازی علوم انسانی در کشور را دارند تحویل جامعه اسلامی خواهیم داد تا این خلأ برطرف شود.
وی با بیان این‌که طرح ملی نخبگان علوم انسانی در شورای راهبری قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم انسانی و اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی کلید خورده است، هدف از راه‌اندازی قطب‌های علمی فرهنگی این نهاد حوزوی را مسئله‌محور شدن فعالیت‌های علمی آن عنوان کرد. 
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی افزود: دانشجویان نخبه با هماهنگی سازمان سنجش کشور و براساس رتبه‌های برتر کنکور و تمایل افراد در ورود به این عرصه برای انجام مصاحبه علمی، دعوت و براساس هماهنگی بیشتر آنان از لحاظ فکری و روحی با مباحث مرتبط به علوم انسانی انتخاب می‌شوند.
وی این تصور را که اردوی آموزشی گفتمان طرح ملی نخبگان تنها در تابستان برگزار می‌شود، خلاف واقعیت خواند و گفت: از ابتدای مهرماه تا پایان سال تحصیلی، هر دو هفته یکبار برای افراد دعوت شده به این گفتمان، کلاس‌های تخصصی و متمرکز در تهران برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام ثنایی اظهار داشت: دانشجویان مستقر در شهرهای بزرگ می‌توانند از طریق فضای مجازی به صورت مستقیم در این کلاس‌های آموزشی شرکت و طرح بحث کرده و از طریق یک سری مسؤولان گروه‌ها کلیه تکالیفی را که به این دوستان واگذار می‌شود انجام دهند.
وی ادامه داد: دستاورد این کلاس‌های آموزشی در اردوی پانزده روزه وسف مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرد که با توجه به فضا، امکانات، فشردگی و به لحاظ قابل دسترس بودن دانش‌آموزان برای تحقق افراد یک برنامه‌ریزی منظم و منسجم صورت گیرد.
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به مشکلات اجرایی و هماهنگی‌های برگزاری این طرح، گفت: در کنار مباحث علمی همواره از مسائل رفاهی، تغذیه، پزشکی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان غافل نشده‌ایم، تا اهداف از پیش تعیین شده به خوبی پیگیری و نتایج مدنظر به ثمر برسد.
وی ایجاد یک فضای آرام برای برگزاری طرح گفتمان نخبگان را از نقاط مثبت این دوره‌های آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که خروجی‌های این طرح بخشی از دغدغه‌های حضرت آقا در زمینه علوم انسانی را برطرف کند.
لازم به ذکر است، سومین دوره طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی از سیزدهم مردادماه 96 بمدت 15 روز در دهکده تحقیقاتی وسف دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

حضور فعال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از حضور فعال این دفتر در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد. 

شعرای آیینی الگوگیری از اهل بیت را تسهیل می کنند
رییس دفتر تبلیغات اسلامی رابطه انسان ها با اهل بیت(ع) را بر مدار محبت دانست و گفت: شاعران آیینی در فرایند اثبات سند حقانیت اسلام سهیم هستند.

محبت اهل بیت(ع) زبان مشترک شیعه و اهل سنت است
امام جمعه تربت جام با اشاره به ارادت اهل سنت تربت جام به اهل بیت(ع) و ریشه تاریخی شعر و عرفان در ین شهر خواستار دبیرخانه دائمی شعر اهل بیت(ع) در این شهر شد.

تاریخ ادبیات آیینی ما یک همکاری مشترک میان تمام فرق اسلامی است
صالحی با بیان این که اسلام با سلاح سخت امنیت پیدا نمی کند، تنها راه امنیت جهان اسلام را چنگ زدن به قرآن و اهل بیت عنوان کرد.

تمام مسلمین اعم از شیعه و سنی مریدان اهل بیت(ع) هستند
سرپرست معاونت فرهنگي تبليغي دفترتبليغات اسلامي اهل بیت را محور وحدت اسلامی دانست و گفت: فرقه ای که محبت اهل بیت(ع) را ندارد هیچ نسبت درستی با آیین اسلام ندارد.

شعرای اهل سنت، اهل محبت به اهل بیت اند
امام جمعه موقت بیجار شعرای اهل سنت را اهل محبت به اهل بیت پیامبر(ص) دانست و گفت: کنگره شعر اهل بیت در تحکیم برادری شیعه و سنی اثرگذار است

پیام کنگره شعر اهل بیت برای دشمن هراسناک است
مجاهدی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه در میان اهل سنت و شیعه در کشورهای اسلامی برگزاری کنگره شعر اهل بیت با حضور شاعران شیع و سنی را برای دشمن دارای پیام هراسناک توصیف کرد.

هدفم از شرکت در کنگره شعر اهل بیت(ع) حفظ وحدت بود
شاعر آیینی اهل سنت با اشاره به اهمیت حفظ وحدت شیعه و سنی شناخت مشترکات مذاهب اسلامی از یکدیگر را نتیجه برگزاری کنگره های با موضوع وحدت دانست.

دومين کنگره شعر اهل بيت(ع) با معرفي نفرات برتر به کار خود پايان داد
در اختتاميه اين کنگره کشوري از چهارده نفر از شاعران آئيني شيعه و اهل سنت با اهداء لوح يادبود، تنديس و هديه نقدي تجليل به عمل آمد.

تشریح فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه تبلیغ
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با آیت الله نوری همدانی، مهم ترین فعالیت های این دفتر در عرصه تبلیغ دینی را تبیین کرد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما