شرافت
1396/5/15 يكشنبه دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق خبر داد:  برگزاری چهار نشست تخصصی از برنامه های جشنواره اشراق در 4 استان /به دنبال کشف، جذب و پرورش استعدادهای شعر حوزوی هستیم دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق گفت: در حاشیه این جشنواره، نشستی هایی تخصصی در استان های گلستان، تبریز، مشهد و اهواز با موضوعات مختلف برگزار خواهیم کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سید جواد شرافت در نشست خبری چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: گستره زمانی، مکانی و زبانی کنگره، در چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق بسط پیدا می کند و تلاش ما این است که این اتفاقات انجام شود. 
وی با بیان این که این جشنواره در قم خلاصه نمی شود، گفت: در حال حاضر برای چهار استان نشست هایی تخصصی را برنامه ریزی کرده ایم و چه بسا بیشتر شود؛ در شهریورماه نشستی را با موضوع نکوداشت شهدای منا در گنبدکاووس برگزار خواهیم کرد که در آن ایام به سالگرد شهدای فاجعه منا نزدیک می شویم. 
دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق تصریح کرد: نشست دیگر در تبریز خواهد بود که آن نشست تلفیقی از زبان ترکی و فارسی می باشد؛ نشست بعدی این جشنواره، در اهواز و همزمان با ایام محرم و یادبود شهدای حله برگزار می شود که موضوع دوم آن، شهدای روحانی مدافع حرم است. چهارمین نشست در مشهد برگزار خواهد شد. 
وی با بیان این که خواهان ارتباط با شاعران ناشناخته کشورمان و دیگر کشور ها هستیم، افزود: مسأله مهم در این جشنواره، کشف و جذب و پرورش استعدادها است؛ خواهان این هستیم که با شاعرانی که در کشورمان و خارج از این مرزها هستند، ارتباط قرار کنیم؛ در ابتدا در اردویی که پس از اختتامیه برگزار می شود، مهارت افزایی و شناسایی صورت می گیرد و عیب آثار کسانی که اثرشان به مرحله نهایی نرسیده است، به آنها گفته خواهد شد. 
شرافت اظهار داشت: حوزه ای که پایا و پویا است و نسبت به اطراف خود بی تفاوت نیست و اتفاقات پیرامونی خود را با نگاه دقیق حوزوی بازتاب می دهد، برای ما مهم است و یکی از نشست های تخصصی ما، شاعر حوزوی و حوزه انقلابی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

ثبت نام دوره های تربیت مبلغ معارف اسلامی با گرایش های مختلف
دوره آموزشی احکام ویژه مبلغان و کارشناسان پاسخگو به سؤالات دینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دارینی از سر گرفته شد.

بوستان کتاب به مدت یک ماه نمایشگاه می شود
همزمان و در راستای طرح تابستانه کتاب، فروشگاه های بوستان کتاب در قم و اصفهان، به مدت یک ماه تبدیل به نمایشگاه کتاب می  شوند.

پيگيري پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني
رئيس پژوهشكده فرهنگ و معارف قرآن گفت: پروژه مطالعات نظام‌سازي قرآني در دستور كار است كه انشاء الله اوايل سال 97 حداقل سه جلد كتاب در اين زمينه منتشر مي‌‌شود.

توحید و ولایت اهل بیت (ع) کلیدهای هدایت اند
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان کرد: شیطان دزد ایمان است که اگر در خانه ای وارد شود به دنبال اشیاء گران قیمت خواهد بود و چیزی گرانبهاتر از توحید و ولایت در وجود آدمی نیست.

علم ابزار دست انسان نیست
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی علمی که محصول برساخته ذهن یا حیات اجتماعی انسان باشد را سبب تسلط انسان بر علم دانست و سرآغاز خطا خواند.

واکنش رییس دفتر تبلیغات اسلامی به مخالفان ایده علوم انسانی اسلامی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی ابراز امیدواری کرد که در گفتمان طرح ملی نخبگان افرادی تربیت شوند که با اعتقاد و تعهد نسبت به علوم انسانی اسلامی عملا چرخه دانش علوم انسانی اسلامی را به حرکت درآورند.

خسروباقری: تصور دائرة‌المعارف بودن دین را قبول ندارم/ حجت‌الاسلام پیروزمند: دین باید یک نگاه فراگیر نسبت به موضوعات داشته باشد
قلمرو و امکان تحقق علوم انسانی اسلامی عنوان مناظره و گفتگوی علمی سومین دوره آموزشی گفتمان نخبگان علوم انسانی بود که در دهکده وسف برگزار شد.

زمینه‌های شکل‌گیری علم دینی از تردید تا واقعیت
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با نگاهی انتقادی نسبت به وضعیت فعلی و موجود جامعۀ علمی ایران، هرچند امکان شکل‌گیری علم دینی را ذاتاً ممتنع نمی‌داند، اما در امکان وقوعی آن، تردید دارد.

دانشجویان نخبه علوم انسانی امید تمدن‌سازی کشور هستند
معاون بنیاد ملی نخبگان کشور با بیان اینکه اگر امیدی به تمدن‌سازی داریم باید نگاه درست به علوم انسانی داشته باشیم، دانشجویان نخبه علوم انسانی را امید کشور در این زمینه دانست.

امکان علم دینی از دیدگاه استاد گلشنی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به محدودیت‌های علم در پاسخ‌گویی به تمام مسائل بشر، به تحلیل تاریخی نسبت علم و دین پرداخت.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما