شرافت
1396/5/15 يكشنبه دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق خبر داد:  برگزاری چهار نشست تخصصی از برنامه های جشنواره اشراق در 4 استان /به دنبال کشف، جذب و پرورش استعدادهای شعر حوزوی هستیم دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق گفت: در حاشیه این جشنواره، نشستی هایی تخصصی در استان های گلستان، تبریز، مشهد و اهواز با موضوعات مختلف برگزار خواهیم کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سید جواد شرافت در نشست خبری چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: گستره زمانی، مکانی و زبانی کنگره، در چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق بسط پیدا می کند و تلاش ما این است که این اتفاقات انجام شود. 
وی با بیان این که این جشنواره در قم خلاصه نمی شود، گفت: در حال حاضر برای چهار استان نشست هایی تخصصی را برنامه ریزی کرده ایم و چه بسا بیشتر شود؛ در شهریورماه نشستی را با موضوع نکوداشت شهدای منا در گنبدکاووس برگزار خواهیم کرد که در آن ایام به سالگرد شهدای فاجعه منا نزدیک می شویم. 
دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق تصریح کرد: نشست دیگر در تبریز خواهد بود که آن نشست تلفیقی از زبان ترکی و فارسی می باشد؛ نشست بعدی این جشنواره، در اهواز و همزمان با ایام محرم و یادبود شهدای حله برگزار می شود که موضوع دوم آن، شهدای روحانی مدافع حرم است. چهارمین نشست در مشهد برگزار خواهد شد. 
وی با بیان این که خواهان ارتباط با شاعران ناشناخته کشورمان و دیگر کشور ها هستیم، افزود: مسأله مهم در این جشنواره، کشف و جذب و پرورش استعدادها است؛ خواهان این هستیم که با شاعرانی که در کشورمان و خارج از این مرزها هستند، ارتباط قرار کنیم؛ در ابتدا در اردویی که پس از اختتامیه برگزار می شود، مهارت افزایی و شناسایی صورت می گیرد و عیب آثار کسانی که اثرشان به مرحله نهایی نرسیده است، به آنها گفته خواهد شد. 
شرافت اظهار داشت: حوزه ای که پایا و پویا است و نسبت به اطراف خود بی تفاوت نیست و اتفاقات پیرامونی خود را با نگاه دقیق حوزوی بازتاب می دهد، برای ما مهم است و یکی از نشست های تخصصی ما، شاعر حوزوی و حوزه انقلابی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

خدمات علما برای جامعه تبیین شود/ دنیای امروز به فقهای عالم و آگاه نیاز دارد
‌آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که خدمات علما در عرصه های گوناگون باید برای جامعه تبیین شود، دنیای امروز را نیازمند فقهای عالم و ‌آگاه دانست.

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جان باختن شهادت‌گونه سرنشینان نفتکش ایرانی را تسلیت گفت
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور پیامی جان باختن شهادت گونه سرنشینان نفتکش ایرانی را تسلیت گفت.

فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی از برکات انقلاب اسلامی و حوزه ها است
آیت الله جوادی آملی بر تولید علم تأکید کرد و آن را پویا کننده حوزه دانست. 

تولید دو مستند و یک انیمیشن سه بعدی با موضوع شهدای روحانی توسط دفتر تبلیغات اسلامی
مستند و انیمیشن سه بعدی در خصوص شهید حجت الاسلام و المسلمین سید محسن روحانی و مستند زندگی شهید حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی صالحی خوانساری از سوی روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، ویژه ستاد کنگره یک هزار شهید روحانی استان قم تولید شد.

علامه کاشف الغطا قدم های زیادی برای حوزه و مذهب و مکتب برداشت
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مسؤولان تهیه موسوعه علامه محمدحسین کاشف الغطا با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی دیدار کردند. 

گزارش گروه های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از دستاودهای خود در حوزه بین الملل
در همایش حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز، گروه های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حضور فعال داشتند.

کارگاه فلسفه هنر برگزار شد
کارگاه «فلسفه هنر» به همت مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزارشد.

مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی بزرگ‌ترین مرکز پاسخگویی در جهان شیعه 
مرکز ملّی پاسخگویی به سوالات دینی بزرگ‌ترین مرکز پاسخگویی در جهان شیعه به شمار می‌رود، این مرکز در شهر مقدس قم با ۴۰۰ نفر پاسخگو قرار دارد و از بین شهرها فقط اصفهان و مشهد دارای نمایندگی هستند.

محورها و شرایط شرکت در طرح مجازی ایرانِ جوان اعلام شد
طرح مجازی ایرانِ جوان در سه بخش برگزار می شود.

شعر هنر سنتی روحانیت و حوزه است
مسؤولان جشنواره شعر طلاب(اشراق) مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی با نوه امام راحل در قم دیدار کردند. 

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما