شرافت
1396/5/15 يكشنبه دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق خبر داد:  برگزاری چهار نشست تخصصی از برنامه های جشنواره اشراق در 4 استان /به دنبال کشف، جذب و پرورش استعدادهای شعر حوزوی هستیم دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق گفت: در حاشیه این جشنواره، نشستی هایی تخصصی در استان های گلستان، تبریز، مشهد و اهواز با موضوعات مختلف برگزار خواهیم کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سید جواد شرافت در نشست خبری چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: گستره زمانی، مکانی و زبانی کنگره، در چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق بسط پیدا می کند و تلاش ما این است که این اتفاقات انجام شود. 
وی با بیان این که این جشنواره در قم خلاصه نمی شود، گفت: در حال حاضر برای چهار استان نشست هایی تخصصی را برنامه ریزی کرده ایم و چه بسا بیشتر شود؛ در شهریورماه نشستی را با موضوع نکوداشت شهدای منا در گنبدکاووس برگزار خواهیم کرد که در آن ایام به سالگرد شهدای فاجعه منا نزدیک می شویم. 
دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق تصریح کرد: نشست دیگر در تبریز خواهد بود که آن نشست تلفیقی از زبان ترکی و فارسی می باشد؛ نشست بعدی این جشنواره، در اهواز و همزمان با ایام محرم و یادبود شهدای حله برگزار می شود که موضوع دوم آن، شهدای روحانی مدافع حرم است. چهارمین نشست در مشهد برگزار خواهد شد. 
وی با بیان این که خواهان ارتباط با شاعران ناشناخته کشورمان و دیگر کشور ها هستیم، افزود: مسأله مهم در این جشنواره، کشف و جذب و پرورش استعدادها است؛ خواهان این هستیم که با شاعرانی که در کشورمان و خارج از این مرزها هستند، ارتباط قرار کنیم؛ در ابتدا در اردویی که پس از اختتامیه برگزار می شود، مهارت افزایی و شناسایی صورت می گیرد و عیب آثار کسانی که اثرشان به مرحله نهایی نرسیده است، به آنها گفته خواهد شد. 
شرافت اظهار داشت: حوزه ای که پایا و پویا است و نسبت به اطراف خود بی تفاوت نیست و اتفاقات پیرامونی خود را با نگاه دقیق حوزوی بازتاب می دهد، برای ما مهم است و یکی از نشست های تخصصی ما، شاعر حوزوی و حوزه انقلابی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

حضور فعال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از حضور فعال این دفتر در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد. 

شعرای آیینی الگوگیری از اهل بیت را تسهیل می کنند
رییس دفتر تبلیغات اسلامی رابطه انسان ها با اهل بیت(ع) را بر مدار محبت دانست و گفت: شاعران آیینی در فرایند اثبات سند حقانیت اسلام سهیم هستند.

محبت اهل بیت(ع) زبان مشترک شیعه و اهل سنت است
امام جمعه تربت جام با اشاره به ارادت اهل سنت تربت جام به اهل بیت(ع) و ریشه تاریخی شعر و عرفان در ین شهر خواستار دبیرخانه دائمی شعر اهل بیت(ع) در این شهر شد.

تاریخ ادبیات آیینی ما یک همکاری مشترک میان تمام فرق اسلامی است
صالحی با بیان این که اسلام با سلاح سخت امنیت پیدا نمی کند، تنها راه امنیت جهان اسلام را چنگ زدن به قرآن و اهل بیت عنوان کرد.

تمام مسلمین اعم از شیعه و سنی مریدان اهل بیت(ع) هستند
سرپرست معاونت فرهنگي تبليغي دفترتبليغات اسلامي اهل بیت را محور وحدت اسلامی دانست و گفت: فرقه ای که محبت اهل بیت(ع) را ندارد هیچ نسبت درستی با آیین اسلام ندارد.

شعرای اهل سنت، اهل محبت به اهل بیت اند
امام جمعه موقت بیجار شعرای اهل سنت را اهل محبت به اهل بیت پیامبر(ص) دانست و گفت: کنگره شعر اهل بیت در تحکیم برادری شیعه و سنی اثرگذار است

پیام کنگره شعر اهل بیت برای دشمن هراسناک است
مجاهدی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه در میان اهل سنت و شیعه در کشورهای اسلامی برگزاری کنگره شعر اهل بیت با حضور شاعران شیع و سنی را برای دشمن دارای پیام هراسناک توصیف کرد.

هدفم از شرکت در کنگره شعر اهل بیت(ع) حفظ وحدت بود
شاعر آیینی اهل سنت با اشاره به اهمیت حفظ وحدت شیعه و سنی شناخت مشترکات مذاهب اسلامی از یکدیگر را نتیجه برگزاری کنگره های با موضوع وحدت دانست.

دومين کنگره شعر اهل بيت(ع) با معرفي نفرات برتر به کار خود پايان داد
در اختتاميه اين کنگره کشوري از چهارده نفر از شاعران آئيني شيعه و اهل سنت با اهداء لوح يادبود، تنديس و هديه نقدي تجليل به عمل آمد.

تشریح فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه تبلیغ
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با آیت الله نوری همدانی، مهم ترین فعالیت های این دفتر در عرصه تبلیغ دینی را تبیین کرد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما