شرافت
1396/5/15 يكشنبه دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق خبر داد:  برگزاری چهار نشست تخصصی از برنامه های جشنواره اشراق در 4 استان /به دنبال کشف، جذب و پرورش استعدادهای شعر حوزوی هستیم دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق گفت: در حاشیه این جشنواره، نشستی هایی تخصصی در استان های گلستان، تبریز، مشهد و اهواز با موضوعات مختلف برگزار خواهیم کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، سید جواد شرافت در نشست خبری چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: گستره زمانی، مکانی و زبانی کنگره، در چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق بسط پیدا می کند و تلاش ما این است که این اتفاقات انجام شود. 
وی با بیان این که این جشنواره در قم خلاصه نمی شود، گفت: در حال حاضر برای چهار استان نشست هایی تخصصی را برنامه ریزی کرده ایم و چه بسا بیشتر شود؛ در شهریورماه نشستی را با موضوع نکوداشت شهدای منا در گنبدکاووس برگزار خواهیم کرد که در آن ایام به سالگرد شهدای فاجعه منا نزدیک می شویم. 
دبیر چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق تصریح کرد: نشست دیگر در تبریز خواهد بود که آن نشست تلفیقی از زبان ترکی و فارسی می باشد؛ نشست بعدی این جشنواره، در اهواز و همزمان با ایام محرم و یادبود شهدای حله برگزار می شود که موضوع دوم آن، شهدای روحانی مدافع حرم است. چهارمین نشست در مشهد برگزار خواهد شد. 
وی با بیان این که خواهان ارتباط با شاعران ناشناخته کشورمان و دیگر کشور ها هستیم، افزود: مسأله مهم در این جشنواره، کشف و جذب و پرورش استعدادها است؛ خواهان این هستیم که با شاعرانی که در کشورمان و خارج از این مرزها هستند، ارتباط قرار کنیم؛ در ابتدا در اردویی که پس از اختتامیه برگزار می شود، مهارت افزایی و شناسایی صورت می گیرد و عیب آثار کسانی که اثرشان به مرحله نهایی نرسیده است، به آنها گفته خواهد شد. 
شرافت اظهار داشت: حوزه ای که پایا و پویا است و نسبت به اطراف خود بی تفاوت نیست و اتفاقات پیرامونی خود را با نگاه دقیق حوزوی بازتاب می دهد، برای ما مهم است و یکی از نشست های تخصصی ما، شاعر حوزوی و حوزه انقلابی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست علمی «ظرفیت های آموزشی موجود در فضای مجازی» برگزار شد
کارشناس فضای مجازی با اشاره به چرایی استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش گفت: شبکه های اجتماعی باید به عنوان یک ابزار یادگیری در آموزش در نظر گرفته شوند.

محفل شعر عاشورایی و شعر ضد آمریکایی با عنوان «نوری به وسعت خون» 
دبیر علمی چهارمین جشنواره بین المللی شعر اشراق گفت: در محفل شعر عاشورایی و شعر ضد آمریکایی 15 نفر از طلاب شاعر اردو زبان از کشورهای هند و پاکستان به شعرخوانی پرداختند و از این شعرا تجلیل شد. 

ثبت نام دوره آموزش طراحی، ساخت و مدیریت محتوای سایت با سیستم Word Press
کارگاه حضوری آموزش طراحی، ساخت و مدیریت سایت با سیستم وردپرس، به همت اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

خطای ذهنی در پاسخگویی و قضاوت مخاطب
رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی تفکر دوقطبی، تعمیم مبالغه‌آمیز، فاجعه سازی، ‏بزرگ و کوچک ‌نمایی را از عوامل خطا در ‏پاسخگویی ‏دانست.

فراخوان مقاله با موضوع «خانواده و ضعف سواد در مصرف فضای ‏مجازی»
پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از طلاب و اندیشمندان برای نگارش و ارسال مقاله با موضوع «خانواده و ضعف سواد در مصرف فضای ‏مجازی دعوت می کند.

دومین كنگره نماز و سلامت روان برگزار می‌شود 
دومین كنگره نماز و سلامت روان به منظور توسعه و ترویج و پژوهش مبانی علمی روانشناسی مبتنی بر نماز برگزار می‌شود.

باید در متن حوزه برخی از ممنوعیت ها برداشته شود/ عاشورا تجلی گاه هنر شیعی است
آیت الله حسینی الهاشمی گفت: باید در متن حوزه برخی از ممنوعیت ها برداشته شود و یک نفر بحث عمیقی را شروع کند و با دید فقاهتی، حدود و ثقور روشن تری ارائه کند.

پانزدهمین شماره فصلنامه اسلام و مطالعات اجتماعی منتشر شد
شماره 15 فصلنامه علمی ـ پژوهشی اسلام و مطالعات اجتماعی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. 

کارگاه قصه، رمان وخاطره ویژه طلاب برگزار می شود
رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری کارگاه قصه، رمان وخاطره ویژه طلاب به همت این مرکز خبر داد.

طرح سوگواره مجازی بلاغ برگزار می شود
تبیین موضوعات سبک زندگی حسینی، وحدت و عزت حسینی، دشمن شناسی و بصیــرت حسینی در فضای مجازی ، وانسجام بخشی به فعالیت های تبلیغی، حول محور سیره عملی امام حسین(ع) از دیگر اهداف این طرح است.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما