روزنامه عاشورا
1397/7/26 پنجشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان؛ آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» برگزار شد آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» تألیف آیت الله هادی نجفی و ترجمه جویا جهانبخش به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» تألیف آیت الله هادی نجفی و ترجمه جویا جهانبخش با حضور محققان و فضلای حوزه علمیه اصفهان برگزار شد.

در این مراسم، محمد اسفندیاری «ویراستار و مولف نمونه کشور» اظهار داشت: در صد ساله اخیر 4 هزار کتاب راجع به امام حسین(ع) و عاشورا به فارسی و عربی نگاشته شده است ولی به دلیل این ‌که موضوع محور بوده و صرفاً به کلیات پرداخته اند، نتوانسته اند مسأله ای را به صورت جزئی حل کنند.

وی ادامه داد: سبک ترجمه نشان می دهد که مترجم در حد مؤلف کتاب یا حتی بیشتر وقت صرف کرده است و با فعالیت علمی سعی در تبیین حقایق تاریخی و نقاط مبهم کرده است و صرفاً به ترجمه لغوی کلمات نپرداخته است.

این کتاب در پنج فصل و یک خاتمه در ۵۶۸ صفحه تدوین یافته و تابستان ۱۳۹۷ روانه بازار نشر شده است.

همچنین در این مراسم، آیت الله هادی نجفی مولف این کتاب نیز  با اشاره به دقت و ظرافت جویا جهانبخش «مترجم این کتاب»، گفت: این کتاب را 28 سال پیش نوشتم و بسیار جوانتر بودم و یک سال بعد از نگارش، این کتاب به چاپ رسید.

وی افزود: کتاب «روزنامه عاشورا» توسط جهانبخش نوشته شده که اگر چه ترجمه‌ای از کتاب «یوم الطف» است اما تفاوت‌هایی با این کتاب دارد و باید مترجم را مؤلف کتاب «روزنامه عاشورا» بدانیم.

نویسنده کتاب «یوم التف، مقتل الامام حسین ابن علی (ع)» در تألیف این کتاب به ۹۵ مرجع علمی در حالی که مترجم کتاب در ترجمه دقیق و علمی به ۱۲۵ مرجع استناد کرده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما