روزنامه عاشورا
1397/7/26 پنجشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان؛ آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» برگزار شد آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» تألیف آیت الله هادی نجفی و ترجمه جویا جهانبخش به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، آیین رونمایی از کتاب «روزنامه عاشورا» تألیف آیت الله هادی نجفی و ترجمه جویا جهانبخش با حضور محققان و فضلای حوزه علمیه اصفهان برگزار شد.

در این مراسم، محمد اسفندیاری «ویراستار و مولف نمونه کشور» اظهار داشت: در صد ساله اخیر 4 هزار کتاب راجع به امام حسین(ع) و عاشورا به فارسی و عربی نگاشته شده است ولی به دلیل این ‌که موضوع محور بوده و صرفاً به کلیات پرداخته اند، نتوانسته اند مسأله ای را به صورت جزئی حل کنند.

وی ادامه داد: سبک ترجمه نشان می دهد که مترجم در حد مؤلف کتاب یا حتی بیشتر وقت صرف کرده است و با فعالیت علمی سعی در تبیین حقایق تاریخی و نقاط مبهم کرده است و صرفاً به ترجمه لغوی کلمات نپرداخته است.

این کتاب در پنج فصل و یک خاتمه در ۵۶۸ صفحه تدوین یافته و تابستان ۱۳۹۷ روانه بازار نشر شده است.

همچنین در این مراسم، آیت الله هادی نجفی مولف این کتاب نیز  با اشاره به دقت و ظرافت جویا جهانبخش «مترجم این کتاب»، گفت: این کتاب را 28 سال پیش نوشتم و بسیار جوانتر بودم و یک سال بعد از نگارش، این کتاب به چاپ رسید.

وی افزود: کتاب «روزنامه عاشورا» توسط جهانبخش نوشته شده که اگر چه ترجمه‌ای از کتاب «یوم الطف» است اما تفاوت‌هایی با این کتاب دارد و باید مترجم را مؤلف کتاب «روزنامه عاشورا» بدانیم.

نویسنده کتاب «یوم التف، مقتل الامام حسین ابن علی (ع)» در تألیف این کتاب به ۹۵ مرجع علمی در حالی که مترجم کتاب در ترجمه دقیق و علمی به ۱۲۵ مرجع استناد کرده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

حضور آثار رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی در جشنواره های داخلی و بین المللی
رییس اداره اطلاع رسانی و فعالیت های رسانه ای معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از راهیابی تولیدات رسانه ای این اداره به جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی خبر داد.

حضور مبلغان شعبه خراسان رضوی در ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع)
مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) و حرکت کاروان‌های پیاده زائران رضوی به مشهد مقدس، به ارائه خدمات فرهنگی - تبلیغی پرداختند.

هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد
هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه بررسی برنامه‌ کمیته‌های مربوطه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما