دیدارهای تصوف
1397/7/15 يكشنبه نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران عنوان کرد: جلوگیری از پيشبرد اهداف فرقه‌هاي انحرافي با بهره گيري از رهنمودهاي اهل بيت(ع) نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران بر لزوم روشنگري و نقد انحرافات فرقه هاي صوفيه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين سيد جواد شهرستاني «نماينده آيت‌الله سيستاني در ايران» اظهار داشت: با توجه به وجود وسايل ارتباط جمعي، خوشبختانه از اين طريق مي توانيم معارف اهل‌بيت(ع) را منتقل کنيم و در مقابل، دشمن مي تواند از اين راه به ما آسيب برساند و رخنه کند.

وي به اهميت بهره گيري از معارف ائمه اطهار(ع) پرداخت و افزود: ائمه(ع) ما مي فرمايند که «لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا»؛ با همين معارف اهل بيت(ع) اگر بتوانيم اينها را تفهيم و به مردم منتقل کنيم، براي ما کافي است و نه تنها صوفي ها، بلکه بزرگ تر از صوفي ها هم نمي توانند قدمي بردارند و اقداماتشان نتيجه معکوسي براي آنها خواهد داشت.

نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران اظهار داشت: نمي‌دانيم که چگونه از معارف اهل بيت(ع) بهره مند شويم و از فلان شخصيت اروپايي اسم مي آوريم که اگر به عنوان شاهد اسم بياوريم، عيبي ندارد اما با معارفي که ائمه اطهار(ع)

وي گفت: براي ما آورده اند، نياز به چيز ديگري نيست و اگر همين ها را با روش مناسبي منتقل کنيم، اثرگذار خواهد بود.

* عرفان هاي کاذب از کلام اهل بيت(ع) در راستاي اهداف خودشان بهره مي گيرند

رئيس موسسه آل‌البيت لاحياء التراث با بيان اين که عرفان‌هاي کاذب با تکيه بر کلام اهل بيت(ع) اما با روش ديگري خواسته خود را به مردم تحميل کنند، گفت: بايد از کلام ائمه به صورت حداکثري استفاده کنيم و يکي از مشکلات ما اين است که در برنامه‌ريزي‌هايمان خيلي ضعيف بوديم و از اين رو نتيجه مناسب را نگرفته ايم.

وي با تاکيد بر خطر تصوف در جامعه شيعي افزود: بياييد برنامه‌ريزي کنيم که معارف اهل بيت(ع) را به مردم منتقل کنيم که اگر اين قدم را برداريم، بسياري از مشکلاتمان حل مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني خطاب به برگزارکنندگان همايش «تصوف، شاخصه ها و نقدها» ادامه داد: شما مي توانيد با برنامه ريزي دقيق اين معارف را عرضه کنيد و خدا به ما لطف کرده که ائمه اطهار(ع) معارف ساليان سال ما را فراهم کرده اند، به شرطي که از اين ها مطابق شرايط روز استفاده کنيم.

وي در انتها با تقدير از دست اندرکاران همايش ملي تصوف شاخصه ها و نقدها گفت: ما دعا مي‌کنيم و کمکي هم از دست ما بيايد مطمئناً در خدمتتان هستيم.

در ابتداي اين ديدار نيز، حجت الاسلام والمسلمين واعظي «رييس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم» و حجت الاسلام والمسلمين سبحاني «رييس قطب تعميق ايمان و باورهاي ديني دفتر تبليغات اسلامي» به صورت جدگانه به ارائه گزارش هايي از فعاليت هاي اخير دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم و همايش «تصوف، شاخصه ها و نقدها» پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سبحاني ضمن تبيين اهداف اين همايش، به مقايسه تاريخ تصوف در شيعه و سني پرداخت و تاکيد کرد: برخلاف تصوف سني که در طول زمان به آسيب‌شناسي و اصلاح خود پرداخته و با کلام و فقه و مسجد و مدرسه آشتي کرده است، فرقه‌هاي صوفيه در ايران روز ‌به روز از مسجد و مرجعيت فاصله گرفته‌اند و با پراکندن انديشه‌هاي ضد اسلامي، زمينه لغزش و انحراف در جوانان را فراهم مي‌کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

دفتر تبلیغات اسلامی میدان‌دار برآورده کردن نیازهای نظام اسلامی
نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی حوزوی از دیرزمان همیشه مرکز اجتماع، حضور و تبادل فکر و اندیشه بوده و می تواند میدان دار برآورده کردن نیازهای نظام اسلامی باشد.

نظریه «تزاحم واجبات شرطی در قانون گذاری» مورد نقد و بررسی قرار گرفت
پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی نظریه «تزاحم واجبات شرطی در قانون گذاری» به همت پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

نشست «راهبرد ساختار ارتقای کارآمدی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران» برگزار شد
نشست «راهبرد ساختار ارتقای کارآمدی نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

مراسم گرامیداشت هفته بسیج در دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد
فرمانده مدافع حرم در سوریه با بیان این که جامعه بدون روحانی، جامعه‌ای یتیم است، گفت: حوزه‌های علمیه‌اند که بسیج و رزمندگان جبهه مقاومت را پرورش می‌دهند.

40 کرسی آزاد اندیشی در 40 سالگی انقلاب برگزار خواهد شد
با توجه به این که یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که ترویج نقادی و گفتمان آزاد می باشد، 40 کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی در 40 سالگی انقلاب توسط دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود.

نشست علمی «بررسی مبانی تربیتی علامه طباطبایی و آیت الله سعادت پرور» برگزار شد
استاد تفسیر قرآن با بیان این که علمای متقدم اخلاق را نردبان رسیدن به توحید و ولایت قرار می دادند، گفت: اعتقاد به توحید، محوری ترین عنصر تعالیم اسلام است و تنها با نردبان اخلاق می توان به باور توحیدی دست یافت.

کارگاه «قرآن و سینما» برگزار می‌شود
کارگاه «قرآن و سینما» ویژه طلاب خواهر ایرانی و غیر ایرانی برگزار می‌شود.

شماره 21 فصلنامه «اسلام و مطالعات اجتماعی» منتشر شد
بیست و یکمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی «اسلام و مطالعات اجتماعی» به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

مجوز انتشار فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» دریافت شد
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: با تصویب هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز انتشار فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» دریافت شد.

دشمن در حال پیاده سازی سناریویی با هدف فروپاشی ایران و تمدن اسلامی است
نشست فرهنگی با محوریت هفته‌ وحدت با حضور بانوی تازه مسلمان آرژانتینی به همت مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما