1397/6/21 چهارشنبه حجت الاسلام والمسلمین لک زایی تبیین کرد: برنامه های معاونت پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی در راستای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برنامه های این معاونت در راستای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را تبیین کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در گفت و گویی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های چهل سالگی انقلاب اسلامی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به این دفتر اظهار داشت: در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با محوریت پژوهشگاه و با همکاری روابط عمومی این دفتر کمیته ای با عنوان «برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» تشکیل شده است و رییس محترم دفتر تبلیغات اسلامی هم در بعضی از جلسات این کمیته حضور پیدا می کنند. 
وی درباره این نشست ها گفت: این کمیته یک سری برنامه هایی را برای چهلمین سال انقلاب برنامه ریزی کرد که برخی از این برنامه ها منشأ داخلی دفتر و بعضی دیگر از بیرون به دفتر تبلیغات اسلامی سفارش داده شده است. 


 
*برگزاری چهل نشست با موضوع و محوریت انقلاب اسلامی
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که این نشست ها به سه دسته تقسیم می شوند، تصریح کرد: مهم ترین این برنامه ها، برگزاری چهل نشست با موضوع و محوریت "انقلاب اسلامی" است که دسته اول نشست هایی است که درباره "گفتمان انقلاب اسلامی" و با هدف تبیین مفاهیم و ارزش های بنیادین انقلاب اسلامی برگزار می شود که در این قسمت 12 نشست را برنامه ریزی کرده ایم.
وی افزود: دسته دوم از این نشست ها، نشست هایی است که با محوریت "نقش انقلاب اسلامی در توسعه علوم اسلامی و انسانی" برنامه ریزی شده که 16 نشست در این قسمت برگزار خواهد شد. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی در خصوص خروجی این نشست ها اظهار داشت: این دو دسته از برنامه های سفارشی بوده و مقرر شده است که چکیده نشست های دسته اول در قالب 100 صفحه و چکیده مباحث مطرح شده در نشست های دسته دوم نیز در 100 صفحه منتشر و خروجی این نشست ها برای آشنایی مخاطبین خارجی با انقلاب اسلامی به زبان های مختلف ترجمه شود. 
وی اضافه کرد: خروجی این نشست ها، مقدمه ای آماری هم خواهد داشت که در آن مقدمه رشته ها، گرایش ها و گروه های علمی و نهادهای علمی که در پرتوی انقلاب اسلامی و بعد از آن شکل گرفته اند، بیان خواهند شد و متنی که باید برای ترجمه به زبان های خارجی آماده کنیم، تا پایان مهرماه به دفتر مقام معظم رهبری تحویل خواهیم داد.
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: دسته سوم از نشست ها 12 نشست را شامل می شود که در موضوعات دیگری است که پژوهشگاه از طریق پژوهشکده ها و گروه های خود پیشنهادات را گرفته و اجرا خواهد کرد. 

*برگزاری چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی
وی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، چند برنامه دیگر هم برنامه ریزی کرده ایم که ان شاءالله تا پایان سال برگزار خواهد شد که مهم ترین آنها، برنامه هایی است که در هفته پژوهش در آذرماه خواهیم داشت.
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی گفت: در این هفته در کنار کمیته هایی که از گذشته داشتیم، کمیته ای با عنوان "چهلمین سال" در نظر گرفته ایم که در چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی، دستاوردهایی که بخش های مختلف دفتر به طور خاص در حوزه "انقلاب اسلامی" داشته اند را گزارش دهند.

*پاسخ به شبهات مربوط به انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل
وی افزود: دو برنامه سفارشی در این باره داریم که تا پایان مهرماه باید به نتیجه برسانیم، یکی پاسخ به شبهات مربوط به انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل است که کمیته مربوطه، این سفارش را به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی داده است.

*ساخت مستندی با موضوع انتخابات
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به ساخت مستندی با موضوع انتخابات اظهار داشت: پروژه بعدی مربوط به "دستاوردهای مردم سالاری دینی با عنوان انتخابات" است که دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه انتخابات و مردم سالاری دینی را برای مخاطب خارجی و بین المللی به نمایش می گذارد.
وی یادآور شد: موارد ذکر شده، 5 برنامه مهمی است که به حول و قوه الهی در چهلمین سال انقلاب اسلامی در سطح دفتر تبلیغات اسلامی و با همکاری همه مراکز دفتر برگزار خواهیم کرد و اینها، غیر از برنامه هایی می باشند که ممکن است مراکز خودشان برنامه های خاصی به مناسبت چهلمین سال انقلاب داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی با اشاره به جمع بندی سلسله نشست های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: این نشست ها خروجی های مختلفی دارد، اول این که توسط روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی ضبط تلویزیونی می شود و از آن ضبط خروجی های مختلفی گرفته می شود. 

*تهیه مستند نیم ساعته برای دفتر مقام معظم رهبری
وی بیان داشت: مستندی به مدت نیم ساعت تهیه خواهد شد که به زبان فارسی آماده می شود و در اختیار بخش بین الملل دفتر مقام معظم رهبری قرار می دهیم که برای رسانه هایی که علاقه مند به دوبله آن به زبان های دیگر هستند، ارسال شود و آنها خود از آن بهره برداری خواهند کرد. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تمام این نشست ها پیاده، تدوین و ویرایش می شوند و امیدواریم که تا هفته پژوهش بتوانیم دو بخش اول را رونمایی کنیم. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی افزود: با توجه به این که در این بخش پیشگام شده ایم و این نشست ها با حضور چهره های علمی فوق العاده و متنوع برگزار خواهد شد، امیدواریم این اقدام در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شور و نشاط ایجاد کند و باعث جهت دهی و الگودهی شود.
کلمات کليدي
چهلمین سالگرد انقلاب, چهل سالگی انقلاب, دفتر تبلیغات اسلامی, حوزه علمیه قم, لک زایی, معاون پژوهش, قم, ایران, تبلیغ دینی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

حضور آثار رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی در جشنواره های داخلی و بین المللی
رییس اداره اطلاع رسانی و فعالیت های رسانه ای معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از راهیابی تولیدات رسانه ای این اداره به جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی خبر داد.

حضور مبلغان شعبه خراسان رضوی در ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده امام رضا(ع)
مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) و حرکت کاروان‌های پیاده زائران رضوی به مشهد مقدس، به ارائه خدمات فرهنگی - تبلیغی پرداختند.

هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد
هشتمین جلسه کمیته نمایشگاهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه بررسی برنامه‌ کمیته‌های مربوطه برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما