اختصاص رده نخست برگزاری کرسی های ترویجی به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
رییس اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از اختصاص رده نخست برگزاری کرسی های ترویجی به این پژوهشگاه خبر داد.

چهارمین جلسه از دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه برگزار شد
چهارمین جلسه از دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

استقبال چشمگیر نخبگان از سومین همایش فضای مجازی پاک/ برگزاری نمایشگاه در مرکز همایش های غدیر
دبیر اجرایی سومین همایش ملی فضای مجازی پاک در گفتگویی، به ارائه گزارشی پیرامون فعالیت های دبیرخانه این همایش پرداخت و از استقبال چشمگیر شرکت کنندگان در بخش مقالات خبر داد.

توطئه حذف نقش انبیا در تمدن سازی دوران مدرن
پژوهشگر دینی گفت: ما از هزاره اول تا دوران مدرن، جز مواردی اندک نوسانات تمدنی نداریم و این نوسانات بسیار اندک بوده و اغلب می تواند ناشی از خودسری بشر در مقابل نقشه راه تمدنی انبیا باشد.

سه رویکرد تکنولوژی در باب فلسفه تکنولوژی
دبیر علمی نشست تکنولوژی در آینده انقلاب اسلامی ایران گفت: اگر تکنولوژی حاوی ارزش ها باشد، این اشتباه است که ما بخواهیم با رویکرد ابزاری به احیای تمدن اسلامی به واسطه تکنولوژی برویم که حاوی ارزش های غربی است

تکنولوژی به لحاظ مبانی با اسلام در تعارض است/باید تکنولوژی موجود را به لحاظ مبانی و آثار مدیریت کرد
رییس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: تکنولوژی مطلوب اسلامی داریم و با مبانی انسان سازگار است و تکنولوژی موجود را نیز به لحاظ مبانی، اصلاح و به لحاظ ارزش ها و آثار نیز مدیریت کرد.

اعزام مبلغ به مناسبت فاطمیه دوم
اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طی اطلاعیه ای از اعزام مبلغ به مناسبت ایام فاطمیه دوم خبر داد. 

طلاب در عرصه تبلیغ نوین نباید صرفاً تولید کننده باشند
نشست مدیران خانواده هنری تبلیغی عقیق با مدیر کل اداره اطلاع‌ رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار گردید.

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان تجربه موفق ملی انتخاب شد
کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی، به عنوان تجربه موفق ملی «دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی: مالکیت فکری» انتخاب شد. 

دوره آموزشی تعمیق باورهای دینی برگزار می شود
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: دوره آموزشی تعمیق باورهای دینی به منظور آموزش شیوه های نوین تربیتی و بیان مفاهیم دینی برگزار می شود.

در اندیشه امام موسی صدر تمدن مبتنی بر آموزه های دینی است
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: امام موسی صدر به تفصیل به نقد تمدن غربی می پرداخت و تمدن را مبتنی بر آموزه های دینی عنوان کرده است.

تنوع در گفتگو و ارتباط اجتماعی گسترده از ویژگی های امام موسی صدر بود
استاد دانشگاه باقر العلوم(ع) با بیان اینکه در زندگی امام موسی صدر تنوع در گفتگو وجود داشت، افزود: امام موسی صدر از ارتباط اجتماعی گسترده ای برخوردار و به آداب گفتگو پایبند بود.

تبلیغ اسلام از سرچشمه آن جاذب جوانان غربی و اروپایی
دبیر اولین همایش مطالعات تطبیقی اسلام و مسیحیت گفت: 200 مقاله به همایش مطالعات تطبیقی اسلام و مسیحیت و  1051 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره محصولات فرهنگی پژوهشی اسلام و مسیحیت ارسال شد. 

امام خمینی جهانی می اندیشید و به فکر همه دنیا بود
اگر بخواهیم سیاستمان روزمره و مبتذل نشود و دشمنان ما را دچار مشکل نکنند، باید به حکمت متعالیه رو بیاوریم، به همین دلیل امام جهانی می‌اندیشید و نه تنها به فکر ملت ایران بلکه به فکر مردم دنیا بود.

حکمت همه جوهره اصلی ادیان الهی است
رییس اولین همایش مطالعات تطبیقی اسلام و مسیحیت گفت: حکمت همه جوهره اصلی ادیان الهی است که در تمامی ادیان مشترک است؛ اگر قرار است با ادیان سخن بگوییم، اولین منطق گفت و گو حکمت است

مساله ولایت فقیه از توابع بحث امامت است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ریاست دینی، نقش نصب الهی در مشروعیت حکومت، انتخابی یا انتصابی بودن امامت و خلافت و شرایط امام را از برجسته ترین نقاط اختلاف نظام امامت و خلافت عنوان کرد. 

منتقدان معرفت‎شناسی خودشان در دام معرفت‌شناسی مدرن هستند
رییس قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم انسانی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ماتریالیسم و پوزیتیویسم دو مورد از تعیّنات هستی شناسی و یا معرفت شناسی است که تکنولوژی روی آن شکل گرفته است.

نشست «تکنولوژی در آینده انقلاب اسلامی ایران» برگزار شد
نشست «تکنولوژی در آینده انقلاب اسلامی ایران» با حضور استادان حوزه و دانشگاه و به همت قطب بنیادهای نظری دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار شد.

تجلیل از نشریات پوپک و سلام بچه‌ها به عنوان برگزیده نخستین جایزه ایثار و رسانه
طی مراسمی با حضور معاون رییس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیر مسؤول نشریات پوپک و سلام بچه‌ها به عنوان برگزیده جایزه ایثار و رسانه تجلیل شد.

فرهنگ ایثار و شهادت همچنان در جامعه جاری است/ توجه جدی نشریات مرکز فرهنگی هنری از گذشته به مباحث ایثار و جهاد
رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: سابقه ممتد حوزه دفاع مقدس و مسائل جهاد، مقاومت و ایثار ویژگی های ممتازی را به نشریات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم داده است. 

برای تحول در حوزه و تحقق حوزه انقلابی باید از خودمان شروع کنیم
مدیر گروه تبلیغ مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با اشاره به لزوم حرکت حوزه های علمیه به سمت انقلابی گری گفت: برای تحول در حوزه و تحقق حوزه انقلابی باید از خودمان شروع کنیم.

فضای مجازی یک تهدید است که به تدریج تبدیل به فرصت خواهد شد
آیت الله حائری شیرازی گفت: امام خمینی (ره) فرمود جنگ تحمیلی نعمت است و بعد ها هم همین شد، الان هم فضای مجازی یک تهدید است که به تدریج و با همت جدی تبدیل به فرصت خواهد شد.

جدیدترین اثر آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)منتشر می شود
موسسه بوستان کتاب، به مناسبت چهلمین روز ارتحال عالم، سیاستمدار و مفسر قرآن، آیت الله هاشمی رفسنجانی، جدیدترین اثر خود را با نام «رمزهای عاشورا» منتشر می کند.

دفتر دانشگاه باقرالعلوم(ع) در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افتتاح شد
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: با پیگیرهای متعدد و همکاری رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر این دانشگاه در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افتتاح شد.

دین برای همه امور زندگی برنامه دارد
رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: دین برای همه امور زندگی برنامه دارد، پس دینی که به زمان یا مکان خاصی اختصاص داده شود، نمی تواند موجب پیشرفت شود.

کار تبلیغی نباید سطحی و در حد شعار باشد
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: در برخی موارد فعالیت ها سطحی و در حد شعار انجام می گیرد و این قابل قبول نیست؛ مأموریت اصلی ما باید همان شیوه پیامبران یعنی تغییر در روح و جان مردم باشد.

مباحث تاریخی ولایت فقیه
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به تبیین مباحث تاریخی پیرامون بحث ولایت فقیه پرداخت.

چشم امید دنیا به انقلاب اسلامی است
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این که روحیه ملتمسانه، دشمن را گستاخ تر می کند، گفت: امروز غرب می خواهد مدنیت را با ساخت ابزاری برای توسعه در زندگی، علم، صنعت و... به دیگران به عنوان تمدن نشان دهد.

همایش علمی «حوزه انقلابی و انقلاب اسلامی»برگزار می شود
همایش علمی «حوزه انقلابی و انقلاب اسلامی» از سوی معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

چند اثر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی حائز رتبه شدند
کتاب های «الصحابه الکرام»، «مناط الاحکام» و «فرهنگ نامه علوم قرآنی» که از آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی هستند، در هجدهمین دوره همایش کتاب سال حوزه تحسین شدند. 

نشست مواجهه سینما با مفاهیم قرآنی برگزار شد
کارشناس سینمای دینی با اشاره به لزوم شناسایی زبان سینما در کنار پژوهش در این حوزه گفت: هر کدام از رویکرد های مختلف در اقتباس با متن مرجع که انتخاب شود، باید به پیش نیاز اولیه که پژوهش است، باز گردد. 

دو گسل قومی و مذهبی جامعه را از بین می برد/لزوم آشنایی با فرهنگ گفتگو با دیگر مذاهب
رییس پژوهشکده حج و زیارت گفت: دو گسل قومی و مذهبی باید تکان بخورد تا جامعه ای از بین برود و باید مواظب باشیم که این گسل در کشور ما تکان نخورد.

همایش علمی و تخصصی «نقد تکفیر» برگزار شد
رییس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور گفت: برگزاری سلسله نشست های معرفی تکفیر با حضور علمای شیعه و سنی سبب می شود که به بهترین شکل ممکن مردم را آگاه کنند و موجب نزدیک شدن دل های علما و مردم به یکدیگر خواهد شد. 

همه هنرها و ابزار های هنری برای به خدمت گرفتن اهداف متعالی دینی است
رییس انجمن طلاب خوشنویس کشور با بیان این که هنرمند خلاق می بایست مجرای الوهیت شود، گفت: در نگاه هنرمند، دنیا مقصودی متعالی و هنر نمایش و زیبایی است.

هنرمند باید خود را همگام با زمان بداند
رییس حوزه علمیه مصطفی خان ساری با اشاره به اهمیت پرداختن به هنر در حوزه علمیه گفت: پرداختن به هنر در حوزه سبب افتخار است و انسان به خود می بالد که امروزه در حوزه تا این حد به هنر توجه می شود. 

دشمن از عرصه هنر در معارضه با اسلام و تحریف آن بهره گیری می کند
تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: امروز دشمن در عرصه هنر در حد اعلی و در معارضه با اسلام و تحریف آن بهره گیری می کند و در این موقعیت وظیفه سنگینی داریم و بایستی تلاش کنیم.

نبود رحمت در بین مسلمانان به معنای وجود خدشه در معیت آنها با پیامبر(ص) است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان این که باید رحمت فیمابین برای همه عالمان دین مشخص شود، گفت: استثنائی در این نیست که فلان مذهب مستثنا است، چرا که مذاهب اسلامی به پیامبر اکرم(ص) متصل می شود؛ اینها خط و مشی و منشور اصلی اسلام است.

ثبت ­نام از داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران
ثبت ­نام از داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصیلی 97-96 از تاریخ پانزدهم بهمن 95 صورت می پذیرد.

علوم انسانی یک علم وارداتی است
عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت: علوم انسانی در ایران به معنای جدید خود کاملا وارداتی است و از یک سنتی دیگر وام گرفته است.

دومین شب از سومین دوره شب های شعر انقلاب برگزار شد
سومین دوره شب های شعر انقلاب در آستانه دهه فجر با حضور شاعران آیینی و نام آشنای انقلاب اسلامی در سالن مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

اختصاص رده نخست برگزاری کرسی های ترویجی به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
رییس اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از اختصاص رده نخست برگزاری کرسی های ترویجی به این پژوهشگاه خبر داد.

چهارمین جلسه از دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه برگزار شد
چهارمین جلسه از دوره آموزشی مبانی ولایت فقیه به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

استقبال چشمگیر نخبگان از سومین همایش فضای مجازی پاک/ برگزاری نمایشگاه در مرکز همایش های غدیر
دبیر اجرایی سومین همایش ملی فضای مجازی پاک در گفتگویی، به ارائه گزارشی پیرامون فعالیت های دبیرخانه این همایش پرداخت و از استقبال چشمگیر شرکت کنندگان در بخش مقالات خبر داد.

توطئه حذف نقش انبیا در تمدن سازی دوران مدرن
پژوهشگر دینی گفت: ما از هزاره اول تا دوران مدرن، جز مواردی اندک نوسانات تمدنی نداریم و این نوسانات بسیار اندک بوده و اغلب می تواند ناشی از خودسری بشر در مقابل نقشه راه تمدنی انبیا باشد.

سه رویکرد تکنولوژی در باب فلسفه تکنولوژی
دبیر علمی نشست تکنولوژی در آینده انقلاب اسلامی ایران گفت: اگر تکنولوژی حاوی ارزش ها باشد، این اشتباه است که ما بخواهیم با رویکرد ابزاری به احیای تمدن اسلامی به واسطه تکنولوژی برویم که حاوی ارزش های غربی است

تکنولوژی به لحاظ مبانی با اسلام در تعارض است/باید تکنولوژی موجود را به لحاظ مبانی و آثار مدیریت کرد
رییس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: تکنولوژی مطلوب اسلامی داریم و با مبانی انسان سازگار است و تکنولوژی موجود را نیز به لحاظ مبانی، اصلاح و به لحاظ ارزش ها و آثار نیز مدیریت کرد.

اعزام مبلغ به مناسبت فاطمیه دوم
اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طی اطلاعیه ای از اعزام مبلغ به مناسبت ایام فاطمیه دوم خبر داد. 

طلاب در عرصه تبلیغ نوین نباید صرفاً تولید کننده باشند
نشست مدیران خانواده هنری تبلیغی عقیق با مدیر کل اداره اطلاع‌ رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار گردید.

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان تجربه موفق ملی انتخاب شد
کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی، به عنوان تجربه موفق ملی «دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی: مالکیت فکری» انتخاب شد. 

دوره آموزشی تعمیق باورهای دینی برگزار می شود
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: دوره آموزشی تعمیق باورهای دینی به منظور آموزش شیوه های نوین تربیتی و بیان مفاهیم دینی برگزار می شود.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما