نشست آموزشی سواد فضای مجازی برگزار می شود
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری نشست آموزشی سواد فضای مجازی با هدف آشنایی مبلغان اعزامی ماه رمضان با فضای مجازی و بیان آسیب ها و راهکارهای مقابله با آن خبر داد.

نشست های علمی و کاربردی ویژه مبلغان قبل از اعزام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: نشست های علمی و کاربردی با هدف لزوم آشنایی مبلغان با سواد رسانه ای و مهارت های زندگی و انس با قرآن و همچنین بحث آشنایی با روش های تدریس آسان و مؤثر قرآن کریم، قبل از اعزام به تبلیغ ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

کسب اطلاعات، سازماندهی و اشاعه بسترهای نشر درست معارف اسلامی
رییس پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی گفت: کسب اطلاعات، سازماندهی و اشاعه را سه بستر نشر درست معارف اسلامی دانست و گفت: در بعد نشر معارف اسلامی سازماندهی و اشاعه خود نقش گسترده ای در زایش محتوا و اطلاعات داشته باشد. 

بارگذاری 92 هزار فرهنگ نامه در پایگاه اینترنتی پژوهشکده اطلاعات و مدارک اسلامی
مدیر گروه اشاعه اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: 92 هزار فرهنگ نامه، 120 هزار نمایه سازی، 320 هزار اصطلاح کنترل شده در سایت پژوهشکده اطلاعات و مدارک اسلامی این پژوهشگاه بارگذاری شده است. 

مدیریت و سازماندهی بیش از ۳۲۰ هزار اصطلاح در حوزه علوم اسلامی
معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از مدیریت و سازماندهی بیش از ۳۲۰ هزار اصطلاح در حوزه علوم اسلامی در پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی خبر داد و آن را نتیجه تلاش ۲۵ ساله پژوهشگران علوم اسلامی دانست.

الزامات توانمندسازی علوم اسلامی
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: با سیاستگذاری در حوزه تکمیل و ترمیم دانش ها با توجه به نیازهای موجود، توانمند سازی علوم اسلامی اتفاق می افتد.

همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت برگزار می شود
دبیر علمی همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت گفت: همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و برخی از مراکز حوزوی و دانشگاهی برگزار می شود.  

رویکرد کنشگر- شبکه و فلسفه تکنولوژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت
رویکرد کنشگر- شبکه و فلسفه تکنولوژی با حضور فیلسوف و انسان شناس فرانسوی، برونو لاتور در دانشگاه صنعتی شریف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شماره 162 «آینه پژوهش» منتشر شد
شماره 162 «آینه پژوهش»(دو ماهنامه نقد کتاب، کتاب شناسی و اطلاع رسانی در حوزه فرهنگ اسلامی) منتشر شد.

نشست شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» برگزار شد
نشست شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» به منظور هماهنگی بیشتر و ارائه گزارشی از پیشبرد امور این همایش برگزار شد.

ظرفیت فضای مجازی را در جهت حل معضلات فرهنگی بکار بگیریم
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خواستار لزوم استفاده درست و مناسب از ظرفیت های عظیم فضای مجازی در راستای مقابله با معضلات فرهنگی شد.

فعالیت های انجام شده این گروه در سال 95
مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گزارشی از فعالیت های این گروه را تبیین کرد.

فلسفه سیاسی جدید، بازتعریف نسبت علوم طبیعی و علوم انسانی
جامعه شناس فرانسوی گفت: با توجه به منسوخ شدن مفهوم حاکمیت توسط ساختار آب و هوایی جدید باید مفاهیم هویت، حفاظت و امنیت را باز تعریف کرد، لذا نیاز به بدنه سیاسی جدیدی است.

فهم درست و تولید مناسب، لازمه توفیق در فضای مجازی است
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، فهم درست و تولید مناسب را لازمه توفیق در فضای مجازی دانست و بر تولید محتواهای غنی و متناسب با فضای مجازی تأکید کرد.

بوستان کتاب با 1400 عنوان کتاب می آید
مؤسسه بوستان کتاب در اردیبهشت ماه امسال،  با 1400  عنوان در سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور پیدا می کند.

نشست شورای میز آموزش و پرورش قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی برگزار شد
نشست شورای میز آموزش و پرورش قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی با بررسی برخی طرح ها و موضوعات برگزار شد.

متافیزیک علوم اجتماعی مدرن
رییس قطب بنیاد نظری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: جریانی که متافیزیک را تابع اراده انسان می دانست، ریشه در جریانی دارد که به شناخت غلظتی می بخشید و بر همه امور تور مفاهیم را می افکند.

هر نظام فلسفی، قرائت متناسب با خود از علوم انسانی را ارائه می دهد
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بر خلاف سنت های فلسفی پست مدرن که سر سازگاری با احکام توصیه ای و هنجاری ندارند، در سنت فلسفی اسلامی بخشی از تولیدات ما دانش هنجاری است، یعنی گزاره های هنجاری و توصیه ای را در درون سنت فلسفی اسلامی مشاهده می کنیم.

پیام تسلیت دفتر تبلیغات اسلامی بمناسبت ارتحال آیت الله سید حسن صالحی
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور پیامی، درگذشت ارتحال آیت الله سید حسن صالحی را تسلیت گفت.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه باقرالعلوم(ع)
دانشگاه باقرالعلوم(ع) از طریق آزمون اختصاصی 96 از میان خواهران و برادران طلبه واجد شرایط دانشجو می پذیرد.

از برگزیدگان دومین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق تجلیل شد
برگزیدگان دومین جشنواره هنرهای تجسمی اشراق ویژه طلاب و روحانیان سراسر کشور معرفی شدند. 

افق تولیدات هنری طلاب روشن است
دبیر دومین جشنواره هنرهای تجسمی اشراق با تأکید بر ظرفیت بالای حوزه در موضوعات هنری گفت: تولید آثار توسط طلاب هنرمند در برنامه ها و مناسبت های مختلف انقلابی از دستاوردهای هنری حوزه است.

فرهنگ و هنر انقلاب وامدار شهید آوینی است
رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه گفت: هنر و فرهنگ متعهد و انقلابی وامدار شهید آوینی است.

لزوم ارتباط حوزه با هنرمندان جامعه
عضو هیأت داوران جشنواره هنرهای تجسمی اشراق گفت: ارتباط حوزه و هنر موجب تولید آثار هنری انقلابی می شود.

هنر بهترین قالب تبلیغ دینی است
مدیر جامعه الزهرا گفت: هنر بهترین قالب و ظرف برای تبلیغ دینی است و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را برد. 

نقش کارکرد فلسفه در تولید علوم انسانی اسلامی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: با توجه به این که بخشی از علوم انسانی، علوم انسانی هنجاری است، بخشی از فلسفه موجود نیز دارای گزاره های هنجاری است که می تواند در شکل گیری و تولید حوزه های مختلف علوم انسانی نقش ایفا کند.

تبیین سبک زندگی اسلامی متوجه حوزه های علمیه است
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم توجه به سبک زندگی اسلامی را برای رفع معضلات جامعه ضروری دانست و گفت: مشکلات اجتماعی جامعه ما، نتیجه دور بودن از فرهنگ قرآنی و سبک زندگی دینی است. 

اعلام آمادگی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در راستای کمک به تحقق شعار سال 96
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: به سهم خود اعلام آمادگی می کنیم که برای تحقق شعار سال، حوزه پژوهش ها با رویکرد اسلامی را تأمین خواهیم کرد تا از این طریق بتوانیم نقشی در تحقق شعار سال داشته باشیم.

سیره و سبک زندگی امام جواد(ع)
مدیرگروه تاریخ تشیع پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: از جامعه شیعی و انقلاب اسلامی انتظار می رود که به سمت سبک زندگی و بررسی تحلیلی زندگی ائمه(ع) حرکت کند.

تلاش در راستای یکپارچه سازی نرم افزاری کتابخانه های دفتر تبلیغات اسلامی در سال 96
رییس اداره کتابخانه ها و اسناد پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: این اداره با 4 کتابخانه و 2 مخزن کتاب و بیش از 200 هزار عنوان کتاب در زمینه های مختلف به فعالیت در راستای ارائه محتوای دینی می پردازد. 

امضای تفاهم نامه بین وزارت کشور و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم/ حضور داوطلبانه دفتر تبلیغات اسلامی در رفع آسیب های اجتماعی
رییس اداره سرمایه اجتماعی، سبک زندگی و امور فرهنگی وزارت کشور گفت: سنجش سرمایه اجتماعی نشان داده که میزان اعتماد سنجش از مردم در خصوص روحانیت نسبت به سایر اصناف بهتر بوده است و اگر از این توان استفاده کنیم، خواهیم توانست بخشی از خواسته ها را در راستای مهار و کاهش آسیب های اجتماعی از هدایت کنیم.

نشست علمی با موضوع تأملاتی پیرامون فلسفه و علوم انسانی برگزار می شود
قطب بنیادهای نظری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری انجمن مطالعات اجتماعی حوزه و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، نشست علمی با موضوع تأملاتی پیرامون نسبت فلسفه و علوم انسانی را برگزار می کند. 

متن پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت سال ۱۳۹۶
من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند.

پذیرش دانش پژوه سطوح 2 و 3 در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) برای سطوح 2 و 3 از میان برادران طلبه ثبت نام می نماید.

رضایت امام راحل و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید از عملکرد دفتر تبلیغات اسلامی
مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: خدا را از این جهت شاکر هستیم که توفیق عنایت کرده و گذشت عمر ما در مجموعه ای به نام دفتر تبلیغات اسلامی بوده که امام راحل، مقام معظم رهبری و مراجع تقلید از آن راضی هستند.

اختتامیه جشنواره جنّات در سال آینده برگزار می گردد
ثبت نام جشنواره و دریافت آثار در چهار بخش اصلی تبلیغ مجازی و دیجیتال، تبلیغ رسانه ای، تبلیغ مکتوب و بخش آزاد برای فعالان فرهنگی غیر حوزوی در عرصه شبکه های اجتماعی و پیام رسان با شرکت بیش از ۵۰۰ نفر و ارسال بیش از ۲۰۰۰ اثر در بهمن ماه پایان پذیرفت.

جهان امروز و آینده، جهان قدرت محتوا و خدمات است
اینترنت پاک، اینترنتی است که نظام عدالت گرا را پیاده سازی کرده و فساد را از نظام اداری پاک می کند؛ در محیط مجازی باید ابرقدرت بود چرا که قدرت های کوچک اثر گذاری محدودی دارند.

حوزه علمیه رهبر حرکت به سمت فضای مجازی پاک باشد
اقتصاد گیم در دنیا ۹۰ میلیارد دلار شده است؛ ما دائما نگران فیلم های هالیوودی هستیم که فضای ذهنی تصویری جوامع بشری را می سازند اما اقتصاد این فیلم ها هفت میلیارد دلار است.

دو رویکرد متفاوت مسئولان در قبال فضای مجازی
معاون قوه قضائیه گفت: ما باید پست الکترونیکی ملی، موتور جست وجوی ملی و شبکه اجتماعی ملی داشته باشیم و چرا اطلاعات ما باید به تلگرام برود.

پیام آیت الله مکارم شیرازی به سومین همایش ملی فضای مجازی پاک
آیت الله مکارم شیرازی گفت: مهم ترین معضل اجتماعی و سیاسی و اخلاقی و دینی و هر چه بخواهید، همین فضای مجازی است، و باید به این مسئله اهمیت بدهیم

12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

نشست آموزشی سواد فضای مجازی برگزار می شود
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری نشست آموزشی سواد فضای مجازی با هدف آشنایی مبلغان اعزامی ماه رمضان با فضای مجازی و بیان آسیب ها و راهکارهای مقابله با آن خبر داد.

نشست های علمی و کاربردی ویژه مبلغان قبل از اعزام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: نشست های علمی و کاربردی با هدف لزوم آشنایی مبلغان با سواد رسانه ای و مهارت های زندگی و انس با قرآن و همچنین بحث آشنایی با روش های تدریس آسان و مؤثر قرآن کریم، قبل از اعزام به تبلیغ ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

کسب اطلاعات، سازماندهی و اشاعه بسترهای نشر درست معارف اسلامی
رییس پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی گفت: کسب اطلاعات، سازماندهی و اشاعه را سه بستر نشر درست معارف اسلامی دانست و گفت: در بعد نشر معارف اسلامی سازماندهی و اشاعه خود نقش گسترده ای در زایش محتوا و اطلاعات داشته باشد. 

بارگذاری 92 هزار فرهنگ نامه در پایگاه اینترنتی پژوهشکده اطلاعات و مدارک اسلامی
مدیر گروه اشاعه اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: 92 هزار فرهنگ نامه، 120 هزار نمایه سازی، 320 هزار اصطلاح کنترل شده در سایت پژوهشکده اطلاعات و مدارک اسلامی این پژوهشگاه بارگذاری شده است. 

مدیریت و سازماندهی بیش از ۳۲۰ هزار اصطلاح در حوزه علوم اسلامی
معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از مدیریت و سازماندهی بیش از ۳۲۰ هزار اصطلاح در حوزه علوم اسلامی در پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی خبر داد و آن را نتیجه تلاش ۲۵ ساله پژوهشگران علوم اسلامی دانست.

الزامات توانمندسازی علوم اسلامی
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: با سیاستگذاری در حوزه تکمیل و ترمیم دانش ها با توجه به نیازهای موجود، توانمند سازی علوم اسلامی اتفاق می افتد.

همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت برگزار می شود
دبیر علمی همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت گفت: همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه معرفت به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و برخی از مراکز حوزوی و دانشگاهی برگزار می شود.  

رویکرد کنشگر- شبکه و فلسفه تکنولوژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت
رویکرد کنشگر- شبکه و فلسفه تکنولوژی با حضور فیلسوف و انسان شناس فرانسوی، برونو لاتور در دانشگاه صنعتی شریف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شماره 162 «آینه پژوهش» منتشر شد
شماره 162 «آینه پژوهش»(دو ماهنامه نقد کتاب، کتاب شناسی و اطلاع رسانی در حوزه فرهنگ اسلامی) منتشر شد.

نشست شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» برگزار شد
نشست شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» به منظور هماهنگی بیشتر و ارائه گزارشی از پیشبرد امور این همایش برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما