پنجشنبه 10 مهر 1399   23:37:08
(جهش تولید)

print

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تبیین کرد:

استقبال آموزش و پرورش از طرح «تربیت محور» دفتر تبلیغات اسلامی

  • خلاصه :معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: طرح «تربیت محور» میز آموزش و پرورش قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه معاونین پرورشی کل کشور بسیار مثبت ارزیابی شده است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد در نشست تعاملی میز آموزش و پرورش دفتر تبلیغات اسلامی با سایر میزهای این اظهار داشت: طرح «تربیت محور» توسط میز آموزش و پرورش شروع خوبی در دفتر تبلیغات اسلامی داشته است و در جلساتی که با مدیران مدارس داشتیم، از این طرح رضایت داشتند و مرتباً نامه از مدارس ناحیه های مختلف قم برای معاونت فرهنگی و تبلیغی مبنی بر درخواست اجرای این طرح در مدارس را داریم.

* استقبال آموزش و پرورش از طرح «تربیت محور»

وی صحنه و پهنه آموزش و پرورش کشور را بسیار گسترده خواند و گفت: ارزیابی جناب آقای ناصر حمزه ای «معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم» از ارائه طرح «تربیت محور» در جلسه معاونین پرورشی آموزش و پرورش کل کشور، بسیار مثبت بود و مورد استقبال واقع شد.

رئیس میز توسعه و تعمیق باور دینی قطب های فکری و فرهنگی با بیان اینکه در کنار طرح «تربیت محور»، از طرح های دیگری هم می توان استفاده کرد، تصریح کرد: طرح «شمیم» که خانم های طلبه فارغ التحصیل جامعه الزهراء دارند و طرح «امین» و مانند آن، ظرفیت خدمت در آموزش و پرورش را برای همه فراهم کرده و باید به دنبال الگویی با بهره مندی از نقاط قوت این طرح ها در کنار یکدیگر باشیم.

* ارتباط مدارس با کانون ها

وی با اشاره به اینکه برای استمرار برنامه ها مقرر شد که مدارس با کانون های فرهنگی هنری مساجد مرتبط شوند، افزود: با پیشنهاد مدیران مدارس طرح «تربیت محور» در تابستان ها نیز برپا بود و از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز استفاده شد.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با بیان اینکه یکسری مشکلات بودجه ای هم برای دفتر تبلیغات اسلامی وجود دارد و با توجه به اینکه برنامه ها مستمر است و اگر بودجه تأمین نشود، مبلغین با مشکلات مالی مواجه می شوند، اظهار داشت: می بایست برای این موضوع راهکارهایی اندیشید.

* تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر استان قم

وی گفت: بعد از دیداری که خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، ایشان پس از ارائه دستاوردهای دفتر در کل کشور پرسیدند که برای استان قم چه کار کردید؟ ایشان بر تمرکز دفتر تبلیغات اسلامی به استان قم تأکید ویژه داشتند و برای فعالیت در قم بنا شد که برخی از برنامه ها در سطح کشور کم شود و به برنامه های درون قم پرداخته شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: به نظرم اگر بنا باشد دفتر بخشی از کارهایش را در قسمت های مختلف کشور کم کند و به قم بپردازد، همین طرح «تربیت محور» بهترین گزینه است که هزینه کمتری دارد و با توجه به ارزیابی های انجام شده، اثربخشی بیشتری در این بخش داریم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما