جمعه 3 بهمن 1399   07:44:22
(جهش تولید)

print

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:

حفظ وحدت وظیفه ای دینی و شرعی است

  • خلاصه :معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حفظ نظام و حفظ وحدت علمای اسلام را وظیفه ای دینی و شرعی دانست و بر اهتمام ویژه نسبت به آن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد در نشستی صمیمی با برخی از اساتید و علمای اهل سنت چابهار اظهار داشت: همراهی و همدلی علمای اهل سنت با نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حفظ وحدت و آرمان ها، از برکات این نظام است که علمای اهل سنت در کنار علمای تشیع در جهت حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش می کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در جهت قدرشناسی از نعمات الهی، نعمت جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری را یکی از نعمت های الهی بر این امت دانست و گفت: حفظ نظام و وحدت علمای اسلام، یک وظیفه دینی و شرعی است که همه ما بر حفظ آن باید اهتمام ویژه داشته و قدردان نعمت رهبری فرزانه و عالم باشیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارتباط میان علمای شیعه و سنی باعث از بین رفتن بسیاری از شبهات می شود، تصریح کرد: باید راهکارهایی اتخاذ شود که علمای دو مذهب از نظرات علمی یکدیگر استفاده کنند زیرا این امر باعث می شود شبهات در اذهان عمومی رفع و نشست ها و مباحثه ها باعث هم افزایی و همدلی شوند.

وی، حضور حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی که از کارکنان سابق دفتر تبلیغات اسلامی بوده و هم اکنون مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در شهرستان چابهار شده اند را به فال نیک گرفت و افزود: حضور ایشان بعنوان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در این شهرستان بسیار ارزشمند است و می توان از ظرفیت های این نیروی بومی در حفظ وحدت علمای تشیع و تسنن استفاده کاملتری داشت.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست، مولوی بزرگ زاده «از علمای اهل سنت شهرستان چابهار» به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه های علمیه اهل سنت در این منطقه پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31152796
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما