يكشنبه 4 اسفند 1398   04:03:00
(سال رونق تولید)

print

آیت الله امامی کاشانی مطرح کرد:

طرح اندیشه های مهدوی امید به آینده در کلام رهبر انقلاب

  • خلاصه :عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره طرح اندیشه های مهدوی امید به آینده، استقامت و توأم بودن سیاست با دین در کلام رهبر انقلاب گفت: اساس بحث مهدویت در موضوع انتظار است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، آیت الله محمد امامی کاشانی در افتتاحیه همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای» که به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، با بیان این که هیچ مسأله دینی به اندازه این مسأله دشمن و مخالف ندارد، گفت: آنچنان مسأله انتظار مهم است که ادیان مختلف با این که در کتاب ها از این انتظار با تعابیر مختلف یاد کرده اند در عین حال بر علیه این انتظار حرکت کرده اند.

وی گفت: مسیحیت با این که در انجیل خبر از دگرگونی عالم و آمدن انسانی که در آسمان ها سیر خواهد کرد داده شده است، آن را به قیامت و نزول عیسی بن مریم(ع) برای گناه بخشی و بخشودگی و رحمت واسعه خدا تفسیر کرده اند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که مسیحیت کاتولیک به شدت در حال کار روی این مسأله است، تصریح کرد: پولس در مسائل مختلفی وارد شده که از جمله آن همین مسأله است و بنده با برخی از این ها در واتیکان دیدار داشته ام که با اینکه اندیشه مهدویت را در درون خود قبول دارند ولی شاید از ترس نمی توانند اندیشه خود را ابراز کنند.

وی افزود: ما بیش از 4 هزار 700 حدیث در حوزه مهدویت و انتظار داریم که این روایات فراوان اهمیت این بحث را می‌ رساند تا جایی که به عقیده من اهمیت آن حتی از توحید بیشتر است و اصلا به همین جهت است که دشمنان مهدویت بیش از دشمنان توحید هستند.

آیت الله امام کاشانی امید به آینده، استقامت، انطباق فکری با امام زمان(عج)، حکومت اسلامی و توأم بودن سیاست با دین را از جمله مباحث مهدوی مطرح در اندیشه رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و اظهار داشت: اتصال حکومت اسلامی و نظام اسلامی با قیام آن حضرت نیز در کلام ایشان مطرح شده است.

وی با اشاره به این که باید با موضوع مهدویت به صورت منطقی، علمی و محکم برخورد کنیم، گفت: از 4هزار و 700 حدیث، حدود 300 مورد آن در مورد این است که زمین نمی تواند از حجت خالی باشد ولی بقیه در ارتباط با چیستی و اهداف و مشخص کردن راه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر بحث انتظار را از این روایات بگیریم پوچ می‌ شود چراکه این انتظار است که انسان را زنده و محکم نگاه داشته و او را آماده حرکت می‌ کند.

وی با بیان این که مسیر انتظار نیازمند استقامت است، افزود: همچنانکه این شهید عزیز یعنی حاج قاسم سلیمانی از جمله اخیار امت بود که آنچنان شجاع و با معرفت بود و در شرایطی به شهادت رسید که شهادت او جهانی شد.

آیت الله امامی کاشانی خاطرنشان کرد: رسیدن به ظهور نیازمند دعا و توسل است همچنانکه قبل از انقلاب خیلی ها، اهل توسل به حضرت بودند و در نهایت نیز با انقلاب شکوهمند اسلامی شکل گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما