دوشنبه 12 خرداد 1399   20:16:34
(جهش تولید)

print

در نشست خبری همایش ملی مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم؛

از نرم افزار موبایلی فرهنگ نامه و دانشنامه قرآنی مقاومت رونمایی شد

  • خلاصه :در نشست خبری همایش ملی مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم و با حضور اصحاب رسانه، از نرم افزار موبایلی فرهنگ نامه و دانشنامه قرآنی مقاومت رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، محمود متین فر رئیس اداره فناوری و فرآوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی در نشست خبری همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم که در مرکز همایش های غدیر برگزار شد تصریح کرد: با توجه به برگزاری همایش ملی مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، بمنظور دسترسی سریع و آسان پژوهشگران به موضوعات قرآنی مرتبط با محورهای همایش جهت ارائه مقاله، نرم افزار موبایلی فرهنگ نامه و دانشنامه قرآنی مقاومت تولید و در اختیار ایشان قرار داده می شود.
وی افزود: محورهای اصلی این نرم افزار «مفاهیم ، مبانی واصول مقاومت»، «الگوهای مقاومت»، «دستاوردهای مقاومت»، «چالش های مقاومت» و «گفتمان سازی مقاومت» هستند.
رئیس اداره فناوری و فرآوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در خصوص ویژگی‌های این نرم افزار ادامه داد: این نرم افزار بر گرفته از کلان پروژه‌های فرهنگ قرآن و دائره المعارف قرآن کریم است  و در بردارنده  صدها موضوع اصلی و هزاران عنوان فرعی مرتبط با حوزه مقاومت می باشد.
وی بیان داشت: استواری بر پایه نظام الفبایی در چینش موضوعات، امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات قرآنی مورد نیاز متخصصان در حوزه مقاومت، نمایش درختی موضوعات، امکان اشتراک گذاری متن، جستجوی در عناوین و محتوا و علاقمندی کردن محتوای خاص از جمله ویژگی های این نرم افزار است.
متین فر بیان داشت: این پروژه در گروه فرهنگنامه های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و تحت مدیریت حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده (مدیر گروه فرهنگنامه های قرآنی) انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگنامه های تخصصی در موضوعاتی همچون «بهداشت و سلامت، تاریخ و اعلام، تبلیغ، جهاد و شهادت، خانواده، فقه و حقوق، کلام اسلامی، محیط  زیست، مدیریت، مطالعات اجتماعی، هنر و ادبیات، امنیت و اطلاعات، علوم سیاسی،اخلاق، معنویت و ... » تولید و در پرتال فرهنگ و معارف قرآن کریم و بازار بصورت رایگان ارائه شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما